Skocz do zawartości

Buzzer-wskaźnik napięcia z alarmem 1-8LiPo


plewusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się szczęsliwym posiadaczem takowego wskaźnika :D (znajomy obdarował mnie " no może ci się przyda' ) ale zapomniał dołożyć instrukcje bo opis co to urządzonko robi jest naklejone na nim, no i mam kłopot bo jak zapyta czy działa lub co gorsze bedzie chciał zobaczyć no to klops :( ;

wobec czego jeżeli ktoś z braci modelarskiej może mi pomóc to bardzo dziękuje chodzi o podstawowy opis/sposób/schemat podłączania tego urządzonka

dziękuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na nim opisane jak działa to w czym problem?

Takie mierniki mają zwykle listwę goldpinów które podłącza się do złącza serwisowego pakietu lipo.

W którą stronę podłączyć powinno być opisane na urządzeniu. Tak samo jak napięcia przy których włącza się alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Stałem się szczęsliwym posiadaczem takowego wskaźnika :D (znajomy obdarował mnie " no może ci się przyda' ) ale zapomniał dołożyć instrukcje bo opis co to urządzonko robi jest naklejone na nim, no i mam kłopot bo jak zapyta czy działa lub co gorsze bedzie chciał zobaczyć no to klops :( ;

wobec czego jeżeli ktoś z braci modelarskiej może mi pomóc to bardzo dziękuje chodzi o podstawowy opis/sposób/schemat podłączania tego urządzonka

dziękuje

Pozdrawiam

 

Primo - WESOŁEGO ALLELUJA ! - wszystkim Kolegom.

 

Nie mam telemetrii, więc zastosowałem najprostsze w/g rozwiązanie - czujnik napięcia na celach ( oczywiście również całkowitego) z buzzerem i migającą czerwoną diodą , gdy napięcie którejkolwiek z cel spadnie do 3,2 V (można ustawiać od 2,7 V - 3,8 V).

Można go stosować do pakietów LiPo od 1 S aż do 8 S .

Zamontowałem go na rzepa do mojego heli i jak śniegi stopnieją, wypróbuję - czy z np. 30m słychać buzzera ( w pokoju muszę aż zatykać uszy) lub czy będzie widoczna migająca dioda .

Za 19,50 zł - można chyba zaryzykować. Link :

 

http://allegro.pl/mi...3125754756.html

post-12476-0-62352800-1364731008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.