Skocz do zawartości

Poduszkowiec - trochę zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzebałem wczoraj w piwinicy puszkę żywicy Epidan 5 plus utwardacz Z1. Przypomniałem sobie, że ją kupiłem w ubiegłym roku do paliwa żywicznego ( do modelarstwa rakietowego jeszcze wrócę :twisted: ).

Czy ta żywica nadaje się do laminowania - jest dosyć gęsta. Czy acetonem da się ją trochę rozcieńczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epidian 5 ? jeżeli to napewno taki to chyba nigdy nie używałem .

żywicę rozcieńczałem :

-poprzez delikatne podgrzanie :D

-metanol.spiryt

-specjalny rozcieńczalnik{nazwy chwilowo nie pamiętam} do żywic mam gdzieś chyba jeszcze resztkę w piwnicy więc będę mógł sprawdzić

Aceton + żywica nie testowałem

A teraz staram się kupować i zużywać jak najszybciej żeby nie zdążyła się zestarzeć i zgęstnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam, to od początku była gęsta - dobierałem ją właśnie pod kątem produkcji ziarna silnika. Więc nie jest to efekt aż takiego zestarzenia.

 

Zauważyłem, że jak dodałem trochę Z1, to zrobiła się rzadsza. Spróbuję jeszcze w tygodniu z lekkim podgrzaniem i zobaczę jak przesącza tkaninę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozcieńczalnik to TKB

 

4e773c93b61bc29b.jpg

 

Na etykietce

Rozcieńczalnik TKB stosowany jest do rozcieńczania lakierniczej żywicy epoksydowej Fpidian 112 i jako rozcieńczalnik do innych żywic epoksydowych

 

 

Zawiera:

ksylen>20 %

toulen 12,5 %

butanol >25 %

co jeszcze nie napisali

Jeżeli ta Twoja żywica jest naprawdę gęsta to nieciekawie to wygląda bo coś mi chodzi po głowie że rozcieńczalnika można dodać określony %

 

Ale jakieś testy możesz zrobić ale laminowanie za gęstą żywicą to nie laminowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo coś mi chodzi po głowie że rozcieńczalnika można dodać określony %

Spokojnie można dodawać denaturat do 10% wagowo. To spora ilość i potrafi całkiem przyzwoicie rozcieńczyć żywicę. Ta ilość wynika właśnie z możliwości całkowitego odparowania zanim żywica zdąży zżelować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.