Skocz do zawartości

Nadajnik 1000mW - Test


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Nadajnik 1000 mW jest do kupienia tutaj.

http://www.hobbywireless.com/web/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=32&image=3

 

Przesylka czasowo w normie,choc wysylka w kopercie nie jest dobrym pomyslem.

Sam nadajnik (zdjecia wstawie pozniej) jest wykonany dosc starannie.Nie udalo mi jednak znalezc notki lub informacji kto to produkuje.

W kopercie byla rowniez antena,typowa (te antenki maja zazwyczaj oszalamiajace parametry np. 5 dB :) ) .Ponadto sa kabelki RCA do podlaczenia sygnalu np.z kamerki i zasilania.

Pierwsze podlaczenie (zazwyczaj) przez tlumik-pobor pradu dosc duzy ok. 480-500mA.

Nie zauwazylem zmian w sile sygnalu wzaleznosci od zrodla zasilania,ale nie moze - nie powinno byc nizsze jak 10V.

Po podlaczeniu anteny (orginalnej) po ok.10 minutach nadajnika nie da sie utrzymac w reku.Jest po prostu goracy.Producent co prawda zaopatrzyl urzadzenie w spory radiator aluminiowy,ale do testow na stole (nie ma chlodzenia powietrzem w locie) moze ta temperatura byc zabojcza.Podejrzewam, ze moze byc to byc wynikiem zlego dopasowania impedancji/SWR.

Na minus nalezy zapisac slabo wytlumione charmoniczne,nadajnik sieje ,i to dosc mocno.A juz prawdziwa poezja jest wybieranie kanalow w nadajniku.Po pierwsze nie ma rozpiski ,gdzie jest przelacznik .Dopiero b.dokladne ogledziny wykazaly , ze jest w okraglym otworze w ...radiatorze.Nie ma takze opisu w jakiej pozycji pzelacznika jest dany kanal nadawany.Niezla zmylka.Poza enimagmatyczna kolejnoscia on/off jest jeszcze inna niespodzianka.Do przelaczania potrzebne bedzie ....szklo powiekszajace.

Sam przelacznik jest tak maly (ok 4mm) ze nie sposob dokonac przelaczenia,ot tak z marszu.

Jest poza tym b.delikatny,wiec i ew.narzedzie uzyte do przesuniecia switcha nalezy tez dobrac rozwaznie.No i do tej pory nie udalo mi sie ustalic pozycji on/off czyli nadaje tak jak mi sie udalo (losowo :lol2: przelaczyc),czyli na 2470 MHz.

 

Zasieg, w tej chwili trudno jeszcze mi okrelic (nie mam pogody na loty) ale testy spacerowo-odleglosciowe :lol2: wykazaly ze sygnal jest b. silny.Mam taki dyzurny odbiornik,wiec stad porownanie w stosunku do innych-jesli chodzi o odleglosc-to podobnie,ale za to sygnal w relatywnie tej samej odleglosci ( w stosunku do innych np 500mW) jest stanowczo silniejszy.Do tego stopnia,ze w miejscu gdzie inne nadajniki mialy juz dropy/sniezenie,w tym przypadku odbiornik nie reaguje jeszcze nawet na obrot anteny w strone nadajnika.Wrozy to dosc dobrze ,wszak nadajnik bedzie w ruchu.

Martwi mnie troche jego waga , a bedzie wieksza z powodu dodatkowego radiatora.Pobor pradu tez spory,wykonczy dosc szybko baterie,a wieksze to z koleji wieksza waga :? .

Nadajnik docelowo bedzie pracowal z innym modelem ,ktory juz jest na ukonczeniu.

Ale testy wczesniejsze w locie beda ,

mysle ze w przyszlym tygodniu.

Bedziemy mieli pewne porownanie do innych,ktore wkrotce opisze.

Wszystkie beda testowane pod katem stabilnosci i zasiegu z identycznym wyposazeniem-czyli odbiornik,anteny.

Moze uda sie wten sposob wylonic faworyta na odpowiedz do sakramentalnego pytania-co kupic.Oczywiscie :oops: musi zawierac cechy takie jak,dobry i tani z nieograniczonym zasiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent chyba jest inny.Tak przypuszczam po takich symptomach jak"rodzaj plytki-dwustronna,,inne napisy na plytce,elementy od innego producenta.

Tak tez podejrzewam , ze moze byc podobnie,rozpiska kanalow.I w sumie tez mam taki (500mW) nadajnik,ale nie skojarzylem w pierwszej chwili,ze moze/powinno byc tak samo.

Tak,ta wskazowka byla pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziw , że nie dostałeś żadnej instrukcji ???

 

Tak więc jeszcze dodam tylko , TESTUJ, TESTUJ !!!!!!! Też chce go kupić !!!!

 

Ciekawe, czy zadziałałby z pakietu 2s, bo producent podaje, że minimalne napięcie to 10,5V, z tego wynika, że w środku jest na pewno mały stabilizator na napięcie 5V (coś takiego gdzieś, kiedys wyczytałem na necie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.