Skocz do zawartości

Co lepsze: FrSky DJT 2.4Ghz lub OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz


a.słodowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Grzesiek z tej strony, poczatkujący.

Chciałbym się dowiedzieć co lepiej kupić, używać.

Zainteresowany jestem dwoma kompletami.

1. OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz (nadajnik) z OrangeRx Futaba FASST Compatible 8Ch 2.4Ghz (odbiornik).

 

 

2. FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Telemetry Module (nadajnik) z V8FR-II RX (odbiornik).

 

Generalnie zbieram opinie, wiec proszę o odpowiedz.

Dodatkowo:

- czy zastosuje w jednym lub w drugim FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Modules???

- czym w PRAKTYCE różni się standard 433MHz (np. komplet: OrangeRx z OrangeRx) od 2.4Ghz (np. z punktu 1. i 2.)???

w jednym i drugim przypadku nadajnik ma moc 100mW.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Grzesiek z tej strony, poczatkujący.

Chciałbym się dowiedzieć co lepiej kupić, używać.

Zainteresowany jestem dwoma kompletami.

1. OrangeRX DSMX/DSM2 2.4Ghz (nadajnik) z OrangeRx Futaba FASST Compatible 8Ch 2.4Ghz (odbiornik).

 

 

2. FrSky DJT 2.4Ghz Combo Pack for JR w/ Telemetry Module (nadajnik) z V8FR-II RX (odbiornik).

 

Generalnie zbieram opinie, wiec proszę o odpowiedz.

Dodatkowo:

- czy zastosuje w jednym lub w drugim FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Modules???

- czym w PRAKTYCE różni się standard 433MHz (np. komplet: OrangeRx z OrangeRx) od 2.4Ghz (np. z punktu 1. i 2.)???

w jednym i drugim przypadku nadajnik ma moc 100mW.

 

Pozdrawiam.

 

na 433MHz mniejsza "reakcja" na przeszkody zasięg nieznacznie mniejszy, na 2.4GHz większy zasięg, ale byle drzewo lub padający gęsto deszcz może spowodować utratę sygnału. Czyli nie latać między/za budynkami i gęstymi drzewami. Można o tym książkę napisać, proponuję poszukać informacji o propagacji i charakterystyce rozchodzenia się fal, pewnie Ci dużo pomoże. 433 jest też bardziej podatne na zakłócenia harmonicznymi innych częstotliwości. Spróbuj też wątek przenieść do działu Elektronia/Aparatury tam więcej osób zwróci na to uwagę i może więcej pomogą.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

z doświadczeń wiesz np. - latając na odległość do 1km - można oblecieć duże drzewo, budynek?

latając daleko, osiągając maksymalne możliwości aparatury zawsze bedziesz obwarowany różnymi ograniczeniami. tego jestem świadom :P

teorie sobie przybliżę w wolnej chwili, ale opinie praktyka jak najbardziej wysłucham teraz.

jeszcze pytanie o ten sprzęt FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Modules. ten moduł do aparatury podobno do 6, 10km pozwala latać. to możliwe?

FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Modules czym się różni (oprócz koniecznej przeróbki 9X) np. od FrSky FF-1 2.4Ghz?

Latałeś kiedśyć przy użyciu na 2.4Ghz 7DB Antenna? ciekaw jestem czy ta antena wyraźni coś poprawia?..

zdravim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.