Jump to content

Reely Trainer 100 RTF


GieniaS

Recommended Posts

Witam.

Mam pewien dziwny problem z odbiornikiem w samolociku Reely Trainer 100 (ewentualnie: Ares Trainer 100 - w USA). Dopiero co zacząłem zajmować się modelarstwem i samolotami tego typu. Na początek swojej przygody zakupiłem bardzo okazyjnie taki samolocik, ale ma jeden problem - nie steruje serwami. Na samym początku lotka na ogonie "góra-dół" dała się ruszyć w dół i tyle... Kierunkowa (pionowa) w ogole sie nie rusza. Silnik pracuje bardzo dobrze, reaguje na nadajnik 2.4 GHz automatycznie! To jest prosty mechanizm, próbowałem coś z tym zrobić sprawdziłem silniczki serw i działają, ale gdy jest normalnie podłączone to nie działa. Tak jakby płytka nie przekazywała prądu do serwomechanizmów. Dodałem plik ze zdjęciem tego mechanizmu, który znalazłem na stronie z USA:

http://ares-rc.com/p...roduct.asp?id=6

 

3-Channel, 3-in-1 Control Unit; Rx/2 SXs/ESC: UMT

 

Pytanie brzmi co mogę zrobić z tym? Jak moge zakupić tę częsc? Nigdzie nie moge znaleźć. Ewentualnie jaki zamiennik założyć żeby to działało? może wystarczy coś tam przelutować na tej płytce albo nie wiem.... tak aż sie nie znam :P

 

Czekam na propozycje, bo chętnie chciałbym polatać :) Jeśli będzie mnie to miało wynieść dużo pieniędzy to odpuszczę. Dałem za komplet 30zł więc jak tego tanio nie naprawie to będzie modelem półkowym :P

 

Pozdrawiam!

post-11620-0-62594900-1355494727.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przepraszam za odkop, ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Zakupiłem sobie na aukcji taki sam samolocik jako pierwszy do nauki, był powystawowy i problem mam taki sam.

Silnik działa ale serwa już nie, czy wie ktoś jak to można naprawić?

Link to comment
Share on other sites

Moduł 3in1 do tego modelu to dośc spory wydatek 35,99 USD + tax. Pozatym sklep ne prowadzi wysyłki poza US i Kanadę.

Możesz próbnie oddać to do serwisu elektronicznego. Obawiam się jednak że niewiele z tego wyjdzie. Końcówka mocy sterująca serwami jest zintegrowana.

 

Jeśli chcesz ulotnić ten modelik, pozostaje Ci potraktować model jako "bez elektroniki" i próbować rozbudować, albo przerobić na "rzutkę".

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.