Skocz do zawartości

Kabinka z butelki - jak zrobić?


neon

Rekomendowane odpowiedzi

już chyba gdzeiś pisałem :) o tym :D

 

Robisz kopyto z twardego materiału.

wkłądasz do butelki

na samym dole najlepiej dać jakąą długa listwe, dłuższą od butelki.

uzupełniasz luke pod kopytem kawałkami drewna jak najbardziej wypełniając ją

 

A teraz już do piekarnika, nad kuchenke, czy oopalarka w ręke i gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki "sprzęcior" :), którym jest skrzynka ze sklejki z otworami na górze, podłączam pod to odkurzacz, folie z butelki rozgrzewam opalarką na kopycie i gitara. Też mozesz zrobić kopyto, wyciąc w sklejce/balsie kontrszablon tego kopyta przypiąc na szpilki folie do tej balsy rozgrzać (opalarka, palnik gazowy) i przecisnąc przez ten otwór kopyto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szczerze mówiąc mój kontakt z tą "machiną" nie był najlepszy. Ostatnio używałem ją jak sklejałem ostatnią kartonówkę. I na brzegach od spodu robiły się takie zwichrzenia. Wiec jesli chcesz wykonać owiewke w ten sposób, to forma musi miec na dole margines. oraz najlepiej urzywać nagrzewnicy elektrycznej (oplarka), dlatego że możesz na bieżąco podgrzewać materiał. Z piekarnikiem jest to niewygodne i nieekonomiczne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę jak to robię.

 

KROK 1

Budowę owiewki ( w niektórych kręgach kabinką zwanej ) rozpoczynam od wystrugania z klocka drewna i wpasowania w model wzorca owiewki, wzorzec następnie maluję emalią dowolną ( nitro, akryl ) , to co jest pod ręką.

 

kab0.jpg

 

KROK 2

Wzorzec powiększam poprzez doklejenie go na 5-mm sklejkę ( zwiększając jego wysokośc ), całośc dokładnie szlifuję, szpachluję, szlifuję, szpachluję uff, następnie pokrywam lakierem bezbarwnym, poleruję papierem wodnym i filcem.

 

kab1.jpg

 

KROK 3

Tak wykonany element umieszczam w obciętej butelce typu PET , pasując go bardzo ciasno, średnicę butelki dobieram do wielkości kabinki, natomiast kolor butelki jest sprawą estetyki modelu. Podgrzewam butelkę opalarką doprowadzając tworzywo do "kontrolowanego skurczenia", wymaga to kilku prób. Odcinam skalpelem "wyprasowaną" owiewkę.

 

kab2.jpg

 

KROK 4

Gotowa owiewka zamocowana we właściwym miejscu. Sposób mocowania owiewki zależny jest od samej konstrukcji modelu. W przypadku tego modelu wysokośc wzorca była powiększona o 55 mm celem uzyskania "zakładki" umożliwiającej doklejenie owiewki do kadłuba przy pomocy taśmy dwustronnej.

 

kab3.jpg

 

hehe zacytowałem swoją własna stronę, a co mi tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dobierasz odpowiednią butelkę, tak by jej średnica nie była zbyt wielka w stosunku do kopyta. Wkładasz kopyto do butelki, dodatkwo pod nie wkładasz kawałki listew, tak by było "trwale" umocowane. Opalasz butelkę z zewnątrz, butelka obkurcza sie kopycie - i gotowe.

Odcinasz tak uformowana kabinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.