Jump to content

Kabinka z butelki - jak zrobić?


neon

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

już chyba gdzeiś pisałem :) o tym :D

 

Robisz kopyto z twardego materiału.

wkłądasz do butelki

na samym dole najlepiej dać jakąą długa listwe, dłuższą od butelki.

uzupełniasz luke pod kopytem kawałkami drewna jak najbardziej wypełniając ją

 

A teraz już do piekarnika, nad kuchenke, czy oopalarka w ręke i gotowe :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki "sprzęcior" :), którym jest skrzynka ze sklejki z otworami na górze, podłączam pod to odkurzacz, folie z butelki rozgrzewam opalarką na kopycie i gitara. Też mozesz zrobić kopyto, wyciąc w sklejce/balsie kontrszablon tego kopyta przypiąc na szpilki folie do tej balsy rozgrzać (opalarka, palnik gazowy) i przecisnąc przez ten otwór kopyto.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szczerze mówiąc mój kontakt z tą "machiną" nie był najlepszy. Ostatnio używałem ją jak sklejałem ostatnią kartonówkę. I na brzegach od spodu robiły się takie zwichrzenia. Wiec jesli chcesz wykonać owiewke w ten sposób, to forma musi miec na dole margines. oraz najlepiej urzywać nagrzewnicy elektrycznej (oplarka), dlatego że możesz na bieżąco podgrzewać materiał. Z piekarnikiem jest to niewygodne i nieekonomiczne :).

Link to comment
Share on other sites

To i ja się pochwalę jak to robię.

 

KROK 1

Budowę owiewki ( w niektórych kręgach kabinką zwanej ) rozpoczynam od wystrugania z klocka drewna i wpasowania w model wzorca owiewki, wzorzec następnie maluję emalią dowolną ( nitro, akryl ) , to co jest pod ręką.

 

kab0.jpg

 

KROK 2

Wzorzec powiększam poprzez doklejenie go na 5-mm sklejkę ( zwiększając jego wysokośc ), całośc dokładnie szlifuję, szpachluję, szlifuję, szpachluję uff, następnie pokrywam lakierem bezbarwnym, poleruję papierem wodnym i filcem.

 

kab1.jpg

 

KROK 3

Tak wykonany element umieszczam w obciętej butelce typu PET , pasując go bardzo ciasno, średnicę butelki dobieram do wielkości kabinki, natomiast kolor butelki jest sprawą estetyki modelu. Podgrzewam butelkę opalarką doprowadzając tworzywo do "kontrolowanego skurczenia", wymaga to kilku prób. Odcinam skalpelem "wyprasowaną" owiewkę.

 

kab2.jpg

 

KROK 4

Gotowa owiewka zamocowana we właściwym miejscu. Sposób mocowania owiewki zależny jest od samej konstrukcji modelu. W przypadku tego modelu wysokośc wzorca była powiększona o 55 mm celem uzyskania "zakładki" umożliwiającej doklejenie owiewki do kadłuba przy pomocy taśmy dwustronnej.

 

kab3.jpg

 

hehe zacytowałem swoją własna stronę, a co mi tam.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Dobierasz odpowiednią butelkę, tak by jej średnica nie była zbyt wielka w stosunku do kopyta. Wkładasz kopyto do butelki, dodatkwo pod nie wkładasz kawałki listew, tak by było "trwale" umocowane. Opalasz butelkę z zewnątrz, butelka obkurcza sie kopycie - i gotowe.

Odcinasz tak uformowana kabinkę.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.