Jump to content

Pechowa Extra...


Dj.

Recommended Posts

Oj to naprawde pechowy model. Najpierw pierwszy własciciel(model przechodził z rak do rąk) rozbił model zaraz po starcie(podobno zgasł silnik). Nastepnie po odbudowie kolejna kraksa, w pierwszym locie (pogubił się w locie odwróconym), nowy właściciel (ten ostatni) odbudował model gruntownie, pieknie pomalował, i dlugo się namyślał, az pewnego pieknego dnia wystartował po raz trzeci... Wszystko było OK. tylko przy ladowaniu 'wymontował' podwozie. Nadszedł wreszcie ten ostatni lot, silnik jakoś nie chciał pracowac, ale po wielu próbach i regulacjach wreszcie odpalił..., extra wzniosła sie. Mniej więcej w trzeciej minucie lotu przyjechał na lotnisko pewien du..k, (tak wogóle to doświadczony modelarz) i nie pytając sie nikogo(było sporo ludzi) włączył swój nadajnik..., pech chciał,że na tym samym kanale latała extra... Widac to dokładnie w 3 minucie filmu. Co zostało z modelu i jak skonczył z nim jego ostatni własciciel, zobaczcie sami...

 

http://youtube.com./watch?v=P9ZaxzEt57k

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

"pewien du..k, (tak wogóle to doświadczony modelarz) "

Ten ktoś powinien brzydko mówiąc" najzwyczajniej beknąć "za ten model,ja przynajmniej postarabym się o to.Czy człowieka tak zachowującego się można nazwać doświadczonym?

Link to comment
Share on other sites

"... A kolega miał taki ładny model ..." szkoda modelu :( , ale wracając do owego :ass: -ka

pownien zapłacić .... kurde coraz więcej jest kraks powodowanych ubiciem modelu przez kogo innego. Juz teraz przynajmniej polskie sklepy w których mozna kupić modele RC powinny wprowadzić akceptacje regulaminu modelarskiego czyli co np. grozi gdy ktoś włączy nadajnik na kanale juz uzywanym itp. Treaz w Polsce jest BOOM na modelrastwo RC i każdy :ass: -ek może kupić sobie model i kupuje wpada na lotnisko włącza nadajnik i co ups. gdyż jest nieświadomy i nie wie czym to grozi !!!

Link to comment
Share on other sites

jesli jest to lotnisko aeroklubowe(mowie dlatego, ze zawsze mozna sie powołac na aeroklub, ze bylo zatwierdzone i trzeba wtedy pzestrzegac jak prawa RP ;) ), to wystarczy napisac regulamin, dawac do podpisu wyszystkim, ktorzy chca latac, dac kartke z regulaminem na wlasnosc, wtedy dopiero mozna normalnie sie sądzic z takim delikwentem

 

u nas na lotnisku rok temu jeden kolega zestrzelił laminatową jotke. po tym wypadku nasz instruktor uzgodnił kilka zasad dotyczących startów w obrębie lotniska, każdy dostał regulamin, tam jest jasno wypisane na temat poruszania sie po płycie, kanałów etc.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że film wywołał oddzew, niestety nie jest to lotnisko aeroklubowe tylko miejsce do latania, ów dupek poprzestał na słowie przepraszam, choć juz nie raz zdarzyl sie podobny przypadek z jego udziałem..., poprostu już nie przyjeżdża na nasze "lotnisko".

 

Dziekuje w imieniu kolegi za słowa pokrzepienia i otuchy.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

No, nie jest to dobre roziązanie ale ... teraz już wiesz na jakim kanale ten na d lata.

Dobrze naładowane radio ( własne, pracujące na znanym już kanale) włączone w odpowiednim momencie przypadkiem oczywiście + grzeczne przepraszam po sprawie powinno nauczyć szcunku do cudzej pracy po godzinach.

Po uwagach z tego wątku coraz bliższy jestem zamówienia spektrum na następny sezon.

W.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.