Jump to content

RWD5

GregorianR

Recommended Posts

Witam. Jest mój mój pierwszy poszt w tym dziale, więc bądźcie wyrozumiali :D Postanowiłem zrobić RWD5, ale tym razem z balsy i sklejki i na to depron :( (wiem że mnie za to zrównacie z ziemia, ale wzmocni to całą konstrukcje) a później okleje całość papierem pakowym. Model będzie napędzany silnikiem asp 2,5cm. A tak wyglądają prace wykonane do tej pory

Stateczniki i stery wykonane z listewek balsowych oklejonych depronem 3mm

d4080b7d7f246b7e.jpg

d82c80e3848f91ad.jpg

Skrzydło od RWD elektryka. Mam nadziej ze wytrzyma po oklejeniu papierem(wiem ze to nienajlepszy pomysł) Zmieniłem końcówki płata i tu mam pytanie czy zmieni się srodek ciężkości :?: bo doszło około 8cm

1198bfc6e271bd20.jpg

Tak wygląda kadłub z balsy 4mm i listewk sosnowych ale nie pamiętam jakich :oops:

eb599df36f74efe7.jpg

759902fbc6e76637.jpg

3251c553fa18fcde.jpg

7a6bbed50b915a0d.jpg

870e9eba36ba58a6.jpg

a6561dfcde590799.jpg

5b40c29525efd2be.jpg

f1069056a21d2c50.jpg

Waga kadłuba jak na zdjęciach wynosi około 80gr

GregorianR,

Ciekawa konstrukcja z tej balsy .. tez kiedys myslalem nad RWD 5 na silniczek spalinowy :)

Bede sledzil temat i czekam na dalsze fotki z budowy;]

Robie ten modelik bo jako jedyny tylko, ze w wersji elektrycznej przezył dłuzej niz 3 miesiące. Latało mi się nim łatwo więc na początek będzie jak w sam raz. Prace nad nim bedą posuwały się powoli bo nie mam zabardzo czasu. :evil:

Model fajny powstaje, tylko jednej rzeczy się obawiam silnik 2.5ccm i zbiornik, ważą więcej niż cały napęd elektryczny,na 130cm może być trochę ciężki ale zobaczymy :)

Ten silnik pociągną by takiego depro-balsiaka 1.5m :wink:

Życzę powodzenia w budowie :D .

Model fajny powstaje, tylko jednej rzeczy się obawiam silnik 2.5ccm i zbiornik, ważą więcej niż cały napęd elektryczny, i czy wystarczy ten 1m rozp.(o ile dobrze pamiętam, tyle ma RWD) na taki napęd?

Ten silnik pociągną by takiego depro-balsiaka 1.5m :wink:

Życzę powodzenia w budowie :D .

z tego co pamiętam to model ma rozpiętość około 130 cm a nie 1m. A u mnie jest jeszcze dodane około 8cm :lol:

No fakt. Cztery takie ewidentne byki w jednym krótkim zdanku, to chyba nasz rekord forumowy!!! Panie Obermoderatorze! Wnioskuję o przyznanie specjalnego wyróżnienia. :ble:

A swoją drogą ciekawe, co na to Pani od polskiego? Jak ocenia Twoje wypracowania?

Tutaj niestety nie ma "letko"...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.