Skocz do zawartości

wyzwalator do rakietki z serwa


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy kto umiałby mi zrobic i powiedział jak zrobic zapłonnik - wyzwalator do odpalana rakietek z lecącego modelu ze starego serwa standard Conrada elektronika sprawna jest tylko coś z ułozeniem trybów

p.s. chodzi mi to modelu spalinowego combata vampire

 

ten zapłonnik to takie coś jak tu: http://strony.aster.pl/robertg/index_F16.htm

prosze o pomoc

schemat i opis budowy mile widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robraf dlaczego nie napiszesz maila do autora (jest podany na dole zalinkowanej strony)?

Jeżeli jeszcze nie został trafiony rakietką, to pewno Ci odpisze.

Niejaki Skazoo, który mu zmajstrował odpalatron też żyje i pewnie też coś ci pomoże.

 

Oczywiście jak już się dowiesz, to opisz wszystko tutaj ładnie dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 rozwiązania odnośnie zapalników elektronicznych, z czego jedno stosuję - nawet niedawno próbowałem - drugie jest w realizacji.

- elektronika ze starego serwa - po przeróbkach może odpalać 2 rakiety

- własny sterownik na ATmega8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to przerobic ze starego serwa na zewnętrzne drugie zasilanie

???? :?: :?: :| bo ja rozlutowaqłem silnik od serwa i dałem tam kabelki i drut oporowy troche się rzaży ale ciagnie prąd z zasilania od odbiornika wiec po pewnym czasie sie wyczerpie

ps. a ile ciągnie pradu taka dioda 2v? czy ma ktoś ze 2 takowe np czerwoną i niebieska czy podobne? i gdzie ewentualnie można kupić tzn czy będzie w elektrycznym i po ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób inaczej - podłącz zapalnik miedzy + a jedno z wyprowadzeń od silnika.

Potencjometr ustaw tak by nie było tam napięcia np. przy minimalnym impulsie wejściowym.

Jak ustawisz np. maksymalny impuls to wtedy elektronika serwa wysteruje tranzystor i włączy zapalnik. Można to zaprogramować np. pod którymś przełącznikiem.

 

Można też wylutować jeden tranzystor od danej pary (ten co jest do plusa podłączony).

Zapalnik podłączyć do innej baterii i kolektora pozostałego tranzystora... reszta jak wyżej.

 

Można też całkiem wywalić te tranzystorki i skorzystać jedynie z sygnału sterującego

(baza tranzystorka mocy) i podłączyć tam odpowiednio dobranego MOSFET-a.

 

Następna opcja to zrobienie/zakup/wykorzystanie starego regulatora do silników szczotkowych.

W sieci jest multum prostych schematów na ATtiny i jednym MOSFecie z gotowym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.