Skocz do zawartości

pomocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy licze na pomoc zakupiłem model SAMOLOT PHANTOM SUPER 210 na allegro złorzymem go nałodowalem akmulator i start i szok tu pojawił sie problem model wzbija sie w gure na ok 3-2m i spada nie wiem co zrbić koleś z allegro powiedał ze sprzedał z 40 sztuk i wszystkie latały prosze o pomoc moje gg 744899 pozdawiam zalerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na allegro nie sprzedają też słowników ortograficznych. Sorry - nie mogłem wytrzymać.

Nie będę komentował, jaki to model, ale pomimo wszystko powinien też jakoś latać. Może jest źle wyważony i/lub zwichrowany. Patrząc na konstrukcję modelu, może mieć wykrzywiony ogonek lub zwichrowane powierzchnie sterowe. Najpierw spóbuj, jak model szybuje bez włączonych silników. Wyrzuć go dość energicznie prosto przed siebie, raczej lekko w dół, nigdy w górę. Model powinien szybować płasko przynajmniej kilka - kilkanaście metrów. Opisz swoje doświadczenia po takiej próbie.

Niestety jest to jeden z tych modeli, które są w stanie skutecznie zniechęcić do modelarstwa.

 

Dobrze by było, aby admin przeniósł ten wątek do piaskownicy.

 

EDIT: Pisałem jednocześnie z Peterem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że zanim cokolwiek wyślesz, przeczytaj to ze trzy razy!

Orientacyjnie SC (środek ciężkości) powinien być w 1/3 cięciwy płata przy kadłubie. Pamiętaj, że jest to model do latania przy bezwietrznej pogodzie.

Z kupowaniem czegoś innego poczekaj. Najpierw duuuuużo poczytaj i ewentualnie pytaj, ale nie w taki sposób, jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szelbi, edytuj posty!

 

najwazniejsze to psrawdzic wywazenie

 

Szelbi, jesli Twoj wicherek był dosc nerwowy to musiał miec tylne wyważenie, a jeśli przepadał to na pewno je miał.

EDIT:/mammuth, nie przypominam sobie, abym dublował posty...

EDIT:/pisałeś, jakbym to ja tutaj najwięcej zaśmiecał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.