Skocz do zawartości

Aparatura do 2500 zł


bojler

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym iż sprzedałem swoją SANWĘ RDS 8000 oraz AURORĘ 9 bo padł ekran dotykowy to noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś innego radia .

Myślałem o FUTABIE T8FG, Spektrumie DX8T lub Graupner MX 16 , którą byście polecili.

Jako drugą już zamówiłem Turnigy 9XR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena do 2500 to może Futaba 14 SG ? Ja latałem Futabami 9 CAP , 9 ZAP i T14 MZ. Nigdy mnie nie zawiodły a chodziły sporo.

Dwie ostatnie nadal używam. 9 ZAP ma koło12 lat a T14 używam intensywnie od sześciu.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek dzięki, poczytałem trochę forum i chyba zdecyduje się na Futabę 14SG. Z wypowiedzi kolegów modelarzy wynika iż radia Futaby są mało awaryjne oraz dają dużo możliwości.

Ale padła jeszcze propozycja na Spektruma DX 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie latam wyczynowo tylko jako niedzielny latacz to czy ta aparatura może być:

http://www.rcskorpio...ghz-fhsss-fhss/

lub ta

http://www.nastik.pl/futaba-t8fg-super-24ghz-r6308sbt-liion-p-3991.html

Jest różnica w cenie i w nazwie i trudno jest się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecałbym Futabę T14SG FasTest jest w tej chwili na nią promocja (2000zł). Prędzej czy póżniej okaże się że większa aparatura stanie się potrzebna jeżeli będzie Pan dalej rozwijał swoje hobby. Jeżeli nawet zainteresowania przeminią to też łatwiej będzie sprzedać nowoczesny w tej chwili sprzęt. W zakresie do 7 kanałów jest dostępne wiele tanich odbiorników Futaby. System FHSS jest uproszczony w stosunku do FasTest ale T14SG obsługuje również ten system który ma tanie odbiorniki. Mnie parę lat temu wydawało się że moja aparatura Futaba T7C to aż naddto ale po roku już nie było to już tak jasne a po dwu latach zacząłem rozglądać się za czymś większym. Myślę że w zakresie 14 kanałów i telemetrii jest to na dzień dzisiejszy niezły wybór nie licząc dobrej opinii o marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czytałem Twoją recenzje T14SG i na pierwszy rzut oka funkcjonalność nie odbiega od Graupnera MX20. Jedyne czego właściwie nie ma to natywnej obsługi Gyro. I mniejszy wyświetlacz. Ale jak komuś przeszkadza można dołożyć dodatkowy o całkiem sporych rozmiarach. Co do mikserów "swobodnie" programowalnych to ma 10 liniowych, 5 'krzywych' plus jeden dualmikser. Nie ma opóźnienia serw, ale ma 3 sekwencery do sterowania serwami czy mikserami, gdzie ustawiasz prace serw dowolnie (dowolny poziom wychylenia serwa przez dowolny czas - na bazie tworzenia przebiegu krzywej w osi czasu). Reszta funkcji analogiczna. Działa bez żadnego zająknięcia intensywnie eksploatowana od roku. Telemetria spisuje sie doskonale. Zalecam korzystanie z komunikatów głosowych - od razu wiadomo o co chodzi. Bez słuchawek tylko piszczy bezsensownie ;) (i Graupner i Futaba)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i moja ;) Przypuszczam że nie ma możliwości wydania opinii obiektywnej w tym zakresie. Chyba żeby zrobić jakie założenia. Ale wtedy będzie opinia obiektywna tylko dla jednego "zdarzenia".

W sumie to w każdej znajdzie się jakiegoś smaczka, którego nie ma gdzie indziej lub jest inaczej zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.