Skocz do zawartości

Coś własnego z własnych rąk ;)


Damiox

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie zebrałem dużo informacji na temat areo, kształtów, materiałów. Wiem, że będę inwestował w depron i listewki, teraz sprawa - jakie narzędzia są potrzebne, aby z niczego zrobić samolocik? Ten Szymek robi cuda z depronu, ale czym :D? No i co potrzebne do obróbki. Czym szlifować itd... Dodam, na razie interesuje mnie zbieranie doświadczenia w robieniu modeli, bez aparatury! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona w linku powyżej bardzo mi pomogła. Nie do wszystkiego mam i nie będę miał dostępu. Czy ta lista zawiera wszystkie potrzebne przedmioty, czy czegoś brakuje?

 

- Ostre noże, skalpel, nożyczki.

- Linijki wszelkiego rodzaju.

- Papier ścierny, i tutaj pytanie: jakie gradacje dla początkującego i nie wymagającego?

- Szpilki krawieckie, żabki do bielizny, gumki recepturki.

- Szczypce, kombinerki, narzędzie do ostrzenia noży.

- Oczywiście depron, coś na czym będę robił modele, klej.

 

Czegoś brakuje dla początkującego (nie wymagającego), coś za dużo? Praktycznie gdy potwierdzicie albo poprawicie tą listę, to jeden cel z głowy :D Gdzie w necie można kupić depron? Czy do robienia wystarczy sam depron, czy jeszcze potrzeba zwykłego styropianu :D?? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, aby zakończyć temat wyposażenia, czyli podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depron masz w nomi Praktikerze castoramie, latwo znalesc, moze kolorowe tasmy do oklejenia modelu jeszcze, i cos do wyginania drutu na popychacze? ściski różne i no listwy sosnowe i balsowe ,sklejka, papier scierny ja poleciłbym ci 150 i wieksze do wykańczania, styropian mozesz zastosować ale tylko jako rdzeń skrzydła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, prawie wszystko jasne aby skompletować listę zakupów, chciałbym się jeszcze upewnić w tej sprawie (jak coś sobie przypomnę to się spytam):

 

- Depron (Podkład pod panele) 6mm czy 3mm? Nie mam specjalnych narzędzi do przecinania, a cieniutki chyba lepszy od razu na skrzydła itd...

- Jaki klej (polimerowy, poliuretanowy, Uhu Por, inny?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.