Skocz do zawartości

Coś własnego z własnych rąk ;)


Damiox

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki polecacie samolot RTF do 240 zł. Nie związane z robieniem własnych modeli ;d Nie zależy mi na prędkości. To będzie mój pierwszy model. Ewentualnie mogę przekroczyć trochę budżet. Widziałem dużo trenerków i pełnokadłubowych dolno płatów ale który dobry. Zależ mi na wyglądzie i pełnym kadłubie też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, model, zabawka bardziej w tym zakresie cenowym.

 

 

 

http://www.rc-team.p...01-p-20105.html

 

http://www.sklep.mod...-rc-nine-eagles

 

 

To też złe? Nigdy nie latałem, a nie zamierzam na razie latać drogimi 6ch, więc może 3ch na początek? Oba są dla mnie wystarczające, latają na filmach tak jak oczekiwałbym (stabilnie). Jak wygląda prawa z prędkością, można np. lecieć wolno i szybko (głupie pytanie, bo jest możliwość sterowania prędkością, ale upewniam się czy zabawka-model będzie w stanie polecieć wolno). Czyli: czy te dwa modele-zabawki są do kupna dla początkującego za niską cenę (260 więc tanio :D)? Mam nadzieję, że pozytywnie je ocenicie. Jest coś lepszego, dawajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szybowiec lepszy.

Zdajesz sobie sprawę, że tak lekki samolocik to na pogodę z zerowym wiatrem a najlepiej na halę.

Mimo wszystko ja bym go nie brał. Fajny jest ale zupełnie nie rozwojowy, taka zabaweczka do polatania na ogrodzie.

Jak Cię wciągnie modelarstwo to będziesz kupował znowu wszystko od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co, uzbieram na 600 zł, kupie a to mnie nie pociągnie? To jak to nie, prosiłbym o linka jaki byś brał na moim miejscu. Tak jak mówię, wolałbym, aby był wolniejszy. W poziomie 300-400 zł da się już zmieścić z jakimś dobrym samolotem?

 

 

Robertus, a coś tego typu jest lepsze? Czy po prostu próbujesz mi przekazać, aby brać 4CH :D?

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4758,yak-54-4ch-rtf-2-4-ghz-zestaw-rc-nine-eagles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ten co teraz podałem jest spoko jeśli chodzi o prędkość. Co byś powiedział o tym co podałem, i co byś kupił na moim miejscu (taki powrót do początków :D)?

 

A ten:

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4760,xtra-300-4ch-rtf-2-4-ghz-zestaw-rc-nine-eagles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś pewien czy latanie Cie wciągnie to kup ten mały modelik. Gdy ci przejdzie to stracisz tylko 250zł.

Ale jak już wiesz, że to będzie Twoje hobby to kupił bym już bardziej normalny sprzęt latający.

Normalny mam na myśli z normalną aparaturą, która podłączysz do komputera i będziesz mógł polatać na symulatorze zanim zaczniesz latać prawdziwym modelem.

A później będziesz mógł dokupić dodatkowy odbiornik do samolotu, który sam zrobisz.

Ja nauczyłem się na Wing Dragonie Sportster. Koszt za wszystko co potrzeba to około 450zł. Dobrym wyborem jest też beta 1400 pelikana lub jej klony. Tu koszt nieco większy, ale też i model wart tej ceny.

 

PS. Niech Ci się nie wydaje, że mały samolot wolno lata, to nie ma nic do rzeczy.

PS2. Nie patrz na wygląd modelu. Pierwszy samolot ma nauczyć Cie latać. Ma być skuteczny, a nie ładny. Jeśli kupisz takiego akrobata jak w linkach to gwarantuję Ci, ze nacieszysz się nim góra 5 sekund.

Rozbijesz go zaraz po starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest złom modelarski.

Nie kupuje się takich zabawek bo to tylko strata pieniędzy.

 

Jak chcesz jakiś model latający to

możesz kupić Easy Star II lub Blixer 2 lub tym podobne.

 

Taki samolot kosztuje ok 300 PLN bez aparatury.

Do tego aparatura 300 PLN

 

Na początek możesz pogadać z ludzmi z okolicy

może ktoś pożyczy ci aparaturę na pierwsze loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.