Skocz do zawartości

2t,4t czy benzyna ..


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taka malą prosbe. Prosilbym kogos o przyblizenie tematu eksploatacji silników 2t 4t i benzynowego ..

Zastanawia mnie czy np. warto kupic 4t zarowy niz 2t .. co przemawia za tym ?? a moze wrecz odwrotnie 2t sie bardziej oplaca ..??

I Jak wypada zarowy silnik 4t do benzynowego .. oba podobnych mocy mozna kupic za okolo 1000 zł ale który jest lepszy albo tanszy ??

Bo zastanawia mnie fakt ze duzo osób chwali silniki benzynowe ... to po co inni kupuja np 4t 20 cm3 ?? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka podstawowych roznic miedzy 2T i 4T:

-2T- wyzsze max obroty, powolniejsza reakcja na gaz, wyzsza moc, prostsza konstrukcja(czyli tansze i zwykle bardziej niezawodne), wieksze spalanie

4T-nizsze niz w 2T max obroty, szybka reakcja na gaz(przydatne w akrobacji), nizsza moc, wyzszy moment obrotowy, skomplikowana konstrukcja(czasem moga sprawic troche problemow-np. regulacja zaworow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.