Skocz do zawartości

Mój pierwszy balsowy akrobat - Speed 400 Aero :D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem zbudować jakiegoś akrobata z balsy,wybór padł na "Speed 400 Aero" :wink:

Model bedzie miał 85cm rozpiętości,planowany dosyc lekko bo na ok.300g z wyposażeniem które wazy ok 150g,wiec zostaje 150g na model,hmm moze sie uda 8)

narazie co zrobiłem to statecznik pionowy,jutro ide po balse i ruszam dalej :D

Jesli ktoś ma jakies uwagi dotyczące modelu prosze pisać :mrgreen:

Wyposażenie jakie zastosuje:

silnik 24g 300g ciągu przy 2S,

regl 12A

akku li pol 850mAh i 1050mAh oczywiscie 2S

serwa 3xTP 9g lub inne 9g

odbiornik hitec 20g

 

Fotka tego co niedawno zrobiłem :

 

 

 

 

 

Jutro ciąg dalszy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wzmocnic stateczniki :) Kiedy ja wykonalem swoje stwierdzilem ze beda zbyt wiotkie... tylko ze mam zamiar wpakowac do modelu silnik 500g wiec moze dlatego. Zrobisz jak uwazasz ale zawsze beda mocniejsze a wagi niewiele dojdzie :P Nieodczujesz tego praktycznie

dsc00076lh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem ten model w wersji depronowej - wg pomysłu @Motylastego. Lata wyśmienicie :]. Niestety z tego co widzę jest cięższy od wersji balsowej bo mój gotowy do lotu waży ~400gram, a balsowe ważą po ~300gram. Plusem wersji depronowej jest to, że bardzo szybko się naprawia (co mi się bardzo przydaje bo często strasze krety :twisted:). Gdy tak patrzę na Twoje zdjęcia to coraz bardziej mam ochotę wykonać go w wersji balsowej :]. Jest to super model, nie stresuj się gdy nie zmieścisz się w założonej wadze bo i tak będzie super latał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.