Skocz do zawartości

Thermal Bleed


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam sobie naskrobać 2m skrzydełko typu plank. Ponieważ nie mam ochoty na balsę, płaty będą styro + szkło + węgiel + aramid + fornir, kadłub tracony styropian + szkło + węgiel + sklejka 3 mm. Jedyny dylemat mam z kierunkiem, nie mam pojęcia jak jest zawieszony w oryginale, macie jakieś pomysły?

post-1200-0-84146800-1359653478.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda, kierunek zrobię chyba dzielony. Na rysunku dźwigar węglowy + dodatkowe szkło w centropłacie. Skrzynki bagnetowe zostaną wklejone przed zamknięciem w fornirze i zostaną wykonane tak żeby zachować wznios płatów. zamknięcie lotek balsowe + zawias z taśmy do zawiasów graupnera. Kadłub wykonany będzie na tracony styrodur, wręgi, mocowanie bagnetów, wzmocnienia zostaną wykonane przed laminowaniem. Wzmocnienia kadłuba, węgiel 110, aramid 80 i na to szkło - dwie warstwy, pierwsza pod kątem 45 stopni do kadłuba, druga pod kątem 90 stopni do pierwszej :) Tak jeszcze zastanawiam się nad kabinką, ale chyba wkleję listwy balsowe i później rozetnę po laminowaniu - przez środek listewek. Druga opcja kabinki, kopyto i PET :)

 

Powierzchnia 2m to 42,274 dm kw. przy wadze 850 g do lotu wychodzi 20,23 g/dm kw. - czyli spokojnie mogę dobić do kilograma. to na załączonym rysunku ma 1,6 m i 700 g - czyli jakieś 19 g / dm kw.

 

W [przyszłym tygodniu jest szansa na rdzenie :)

post-1200-0-09501600-1359895332_thumb.gif

Edytowane przez blackriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płaty nie będę pakował węgla, pójdzie dźwigar skrzynkowy z sosny wypełnionej balsą, na to owijka z kevlaru i szkło i już. W krótki pas na spływie pójdzie bagnet ustalający, w główny - główny. W poniedziałek płacę i zamawiam rdzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm... podliczyłem za i przeciw, mam zamówionego Blejzyka Mefisto (w przyszłym tygodniu do odbioru), w proszku mam DLG - więc czym latać będzie. Od długiego już czasu chodzi za mną Fafnir. Po podliczeniu kosztów materiałów wyszło mi że w podobnym koszcie materiałowym zamknę się z Fafnirem w skali 1:7, dlaczego akurat tak? Po prostu będzie miał 2700 mm rozpiętości, każdy płat 1250 mm, a dla mnie to takie max optimum jeżeli chodzi o transport. Fakt, dojdzie koszt Koverala ale w jednej paczce może się zmieszczę, no i sporo sklejki 1,5 ,6 i ,4 - budowa trochę zajmie więc rozłoży się to w czasie, większość balsy i listew mam. Czyli temat do zawieszenia :]. Notabene jak kogoś interesują plany skrzydełek piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.