Skocz do zawartości

Nowa Turnigy 9XR - video recenzja


kminek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumuje to tak: za biedny jestem aby kupować tanie radia i rozbijać modele. Nie da się kupić tanio i dobrze. To tylko biedronka wciska nam taki kit i większość ludzi w to wierzy. Co jest tanie to jest drogie po zakupie.

 

Edit:

Ja mam 8 kanałów i przeważnie 6 mi wystarcza do normalnego latania, Choć raz się zdarzyło że by się ich przydało więcej. Na pewno makieciarze potrzebują ich sporo i to jest dla mnie kwestia bezdyskusyjna. Natomiast do latania sportowo-rekreacyjnego 8 powinno starczyć każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będąc szczery, jeszcze dwa tygodnie temu, byłem tak "napalony" na zakup tej aparatury, myślałem, ze oprócz kosmetyki poprawili to i tamto ze starszej wersji i otrzymam nadajnik prawie idealny, ale widziałem ta recenzję już na kanale YT zaraz potem i szczerze ręce mi opadły, tzw"bebechy" poza płyta dokująca moduł to, to samo co w T9X ale z tą różnica, że nawet port programujący jest tak zrobiony jak przerabiamy z kolegami we swoim zakresie, tutaj na forum. Nie mogli się pokusić o dodatkowy obwód drukowany dedykowany pod port-gniazdo, tak i kable się zgniatają o pozostałe elementy i ryzyko zwarcia większe.

Jak na razie podzielam zdanie Darka, z ta różnicą, że ja już posiadam starszą wersję czyli T9X i po tych wszystkich pozytywnych przejściach z nią, zostanie mi zakup pakietu zasilającego, by pozbyć się ostatecznie jedynego borykającego mnie problemu, jak doradził Rapier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- wysokość

2- wysokość

3- kierunek

4- lotka

5- lotka

6- gaz

7- kill switch

8- F-S

9- dym

Zgadzam się do makiet potrza więcej i do szybowców też. Zgadzam się także,że latanie tanimi wynalazkami to proszenie sie o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, zielonego pojęcia o podpięciu sterów samolotu lub szybowca, ale zakładając czysto teoretycznie, jeżeli posiadam elektryka to rozkład kanałów nie powinien wyglądać tak?.(w zależności od preferowanego Mode)

 

1-wysokość

2-lotki

3-gaz

4-kierunek

5-flaps

6-gear

 

A w spalinie tak:

 

1-wysokość

2-lotki

3-gaz

4-kierunek

5-kill switch

6-flaps

7-gear

Czy do lotek nie można podpiąć kabelka Y, o zmienionej polaryzacji na jednej z końcówek zasilających same serwa lotek, by wychylały się różnicowo?, mówie w samolotach jestem zielony jeśli kogoś doprowadziłem do śmiechu, to proszę potraktować moją wypowiedz z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem pobieżnie temat o 9xr na rcgroups, nie znalazłem specjalnie, żeby pisali o jakiś błędach. Może tylko o wywalaniu errora przy zbyt niskiej temperaturze. Mam inną teorię. Może po prostu wysyłają do Polski felerne sztuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do lotek nie można podpiąć kabelka Y, o zmienionej polaryzacji na jednej z końcówek zasilających same serwa lotek, by wychylały się różnicowo?, mówie w samolotach jestem zielony jeśli kogoś doprowadziłem do śmiechu, to proszę potraktować moją wypowiedz z przymrużeniem oka.

Można i to bez zmienionej polaryzacji bo rewers serwa nie jest aż taki prosty. Symetryczne zamontowanie w skrzydłach wystarczy. Będą się wychylały w tą samą stronę ale lotki w różną. Nie nazywa się to jednak "różnicowe" wychylenie.

I przymrużam oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, skoro polaryzacja jest wysyłana z napięciem kablem Y, o takim samym układzie przewodów na lotki, to na "zdrowy" rozum będą działać jednocześnie w tych samych kierunkach, gdyby było możliwe przesyłanie rozbieżnych i sprzecznych komend z odbiornika do dwóch serw z jednego przewodu i jednego kanału jednocześnie, zasilającego serwo, na pewno by to dawno temu wykorzystali w mikserze głowicy śmigłowców, a tutaj z kolei ja coś mogę się wypowiedzieć, z doświadczenia.

A co do zbieżne. czytaj jednakowe, bliźniacze, działające wspólnie lub w jednolitym zakresie pracy.

Różnicowe czytaj. rozbieżne, inne, przeciwstawne, nie działajcie w parze, w danym trybie pracy.

Czy działanie lotek nie polega na ich różnicowym wychyleniu według płaszczyzny nośnej, lub sterującej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że będą się wychylały w tą samą stronę ale położone w skrzydłach symetrycznie będą wychylały lotki w różne strony a różnicowe oznacza jedna lotka wychyla się o większy kąt a druga o mniejszy - takie nazewnictwo jest przyjęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z mojej 9xr jestem zadowolony .... zawsze najwięcej słychać głosów negatywnych. Sam recenzent z powyższych filmików stwierdza ze to dobre radio, nie jest tym czego wielu się spodziewało (rewolucji) ale jest to dobre radio.... a ze w środku ma prawie to samo co 9x ... to nie jest "Super XR Turnigy Radio" tylko "9X + r" czyli trochę "poprawiona" 9x ze zmienionym wyglądem i dołożonym tym i owym, w końcu używa softu tego samego co możesz wstawić do 9x -> ona MUSI być zgodna elektronicznie .... No i nadal ma to co miała spora część 9x na wejściu, jak to narzekali ze chinole lutować nie potrafią ;] Prawdą jest ze sporo przemodelowali, Soft jest super (tak wiem to nie zasługa hexTronik) a reszta nie zostaje w tyle.... dyskusyjna ergonomia? hmmm jednemu przypasuje drugiemu nie, Ze przychodzą "zepsute"? HEJ IT"S a FiFtY dolar radio! ;] w kocu radio dla hobbysty modera :D:P wiec na początek trzeba to i owo zmodować :D jak ktoś chce super ekstra to niechaj kupuje futabe dzejara czy innego Jeti ..a nie będzie 50 baksów, cóż za jakość się płaci ;) ale jak kogoś stać na model za 5 koła to czemu ma latać na radiu za ~160zł??

 

Mnie pasuje moje XR ;) i się podoba z wyglądu, jestem równocześnie zafascynowany jak i przerażony możliwościami softu, a ze dołożyłem sobie tact switche, przełożyłem drązki z Mode1 na Mode2 i przykleiłem klejem na gorąco kabelki od gimbali to patrzcie wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w modelach samolotów lotki podczas wychyleń, nie pracuję na przykład +2 -2 stopnie?,

Tylko jedna +3 a druga +1 lub pozostaje w zero stopni, dobrze zrozumiałem?.

Przepraszam, że zajmuje wam panowie czas na łopatologiczne tłumaczenie mi tego, co dla was jest chlebem powszednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicowe wychylenia lotek ustawia się aby wyeliminować skłonności do skręcania podczas kręcenia beczek.Model może skręcać w kierunku zgodnym z kierunkiem beczki lub przeciwnie. Przyklad : lewa lotka 25 stopni dół a prawa 30 stopni góra. Do tego potrzeba dwóch kanałów i kabelkiem tego się nie załatwi. To samo dotyczy połówek wysokości napędzanych oddzielnymi serwami . Aby właściwie je ustawić też potrza dwóch kanałów. Wcześniej napisałem ilość kanałów na ster.( ja tak mam). Nie są to numery kanałów.

Pragnę nieśmiało zauważyć, że to temat o Turnigy i za pisanie o czymś innym możemy oberwać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odchyłka była po około 5-7mm także dośc spora , kumple mieli jechać do znajomego elektronika żeby zobaczył te potencjiometry , nie wiem czy już byli , jak coś dam znać.

 

no zadzwoniłem i okazało się że potencjometry do wymiany , także ze 100kę będzie trzeba po znajomości dołożyć , żeby wymienić i wytrymować nowe potencjometry ...

 

Ponieważ w trakcie zmiany mode uszkodziłem jeden potencjometr, pilnie poszukuję miejsca gdzie można takowy zakupić.

Czy mógłbys podać namiary na firmę lub osobe która ma dostęp do takich potencjometrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w trakcie zmiany mode uszkodziłem jeden potencjometr, pilnie poszukuję miejsca gdzie można takowy zakupić.

Czy mógłbys podać namiary na firmę lub osobe która ma dostęp do takich potencjometrów :D

 

okazało się że ten zanjomy elektronik nie znalazł takich samych potencjometrów i powiedzial że można zmienić na inny ale to już będzie rzeźba , on akurat w tym felernym radiu zamienił potencjometr od lotek który był trfny na ten od gazu i jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą apkę już w realu. Efekt wizualny niestety gorszy od zdjęć. Jakość materiałów też średnia. Co do ergonomii to niech się wypowiedzą posiadacze tej apki. Mi wizualnie jednak podchodzi cały czas bardziej starsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam obydwie (TGY9x i TGY9XR) i powiem szczerze, że 9XR lepiej "leży" w moich nie małych łapskach.

 

Co do wykonania, to rozkręciłem XR-kę, aby zwyczajowo sprawdzić jakość wykonania lutowania RHoS, czyli "bezołowiowych" i powiem, że jestem mile zaskoczony.

 

Jeśli chodzi o "zerowanie" potencjometrów, to nie zauważyłem tego problemu w swoim egzemplarzu.

 

Ogólnie kolejny udany masowy Chiński produkt, i za tą cenę ($75.96 z pakietem i wysyłką), nie wymagajmy jakiejś kosmicznej technologii.

 

Jak będzie się zachowywała "na polu", to się okaże, jak wreszcie wiosna dotrze do Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.