Skocz do zawartości

Jaka cięciwa skrzdyła dla termiki?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Nosze się już jakiś czas z kupnem easy glidera, ale mi stypendium na konto jeszcze nie wpłacili, i czuję że długo już nie wytrzymam.

 

Pomyślałem więc o zbudowaniu szybowczyka termicznego.

Co do planowanych wymiarów to około 1 m długości, a rozpiętość 1,6-1,8 (czyli prawie jak Easy Glider).

Skrzydełko będzie napewno zawierało balsę w sobie, bo nijak nie potrafię zrobić dobrego profilu z depronu, a czy obkleję je folią, czy depronem, to trudno powiedzieć ;) Zobaczę co mi polecicie, zwłaszcza, że czytałem tu na forum, że proflie termiczne gryzą się z depronem ;)

 

Więc jaka to powinna być w przybliżeniu cięciwa takiego skrzydełka (skrzydło prostokątne, bez żadnego wzniosu i uszu, z lotkami) przy zadanych wymiarach?

 

Pozdrawiam!

 

PS Na poglądowych rysunkach z zachowaniem skali, skrzydło o cięciwie 20 cm w odległości natarcia od dziobu 20 cm, i szybowiec wygląda sensownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydło termiczne najlepiej o obrysie trapezowym w sumie elipsa to ideał. Wznios też by się przydał.

 

Z prostszych modeli może guppy np 2 metrowy?

 

Jeśli jesteś uparty na swoją wersje to cięciwa nie więcej jak 18cm.

 

Jak chcesz bardzo termiczny model to polecam http://www.charlesriverrc.org/articles/allegrolite2m/markdrela_allegrolite2m.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.