Skocz do zawartości

napęd chowanego podwozia


berias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jako że pogoda niezdecydowana rodzą się kolejne pomysły ze skrzydełkami w roli głównej. Pierwszy raz planuję takie cóś z chowanym podwoziem i tu prośba do bardziej doświadczonych w temacie Kolegów. Jakie serwo polecacie użyć do napędu goleni? Model powinien ważyć ok. 2,5 kg. i będzie lądował raczej szybko. Wybrać raczej coś ze "standartów", czy może raczej coś dedykowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
już się obawiałem że na normalnym nie pociągnie

Wracając do tematu serwa, całkowitą pewność, że nie przeciążysz serwa daje tylko serwo typowo podwoziowe o kącie obrotu około 185 stopni.

W skrajnym położeniu (dźwignia serwa równoległa do popychaczy napędu podwozia) teoretycznie serwo wytrzyma dowolne obciążenie.

Najczęściej jest też wolniejsze od normalnych serw i w całym zakresie działa płynnie, w przeciwieństwie do "normalnych serw", które dosyć trudno spowolnić aby nie miały drgawek (nawet o ile pamiętam, to wielkie 13kg/cm serwo Tomka też ma drgawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest też wolniejsze od normalnych serw i w całym zakresie działa płynnie, w przeciwieństwie do "normalnych serw", które dosyć trudno spowolnić aby nie miały drgawek (nawet o ile pamiętam, to wielkie 13kg/cm serwo Tomka też ma drgawki).

 

Tutaj można to rozwiązać stosując moduł spowalniacza serwa.

Np. coś takiego:

http://rcm.cz/index.php?nid=1085&lid=CZ&oid=453250&tabpage=30&taboffset=30&ts=-1&epc=1RC409536

Sam mam taki moduł założony od wczoraj i działa super :))

 

Ponadto, chyba niektóre aparatury posiadają opcję spowolnienia ruchów serw (ale tego nie jestem pewien do końca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założony od wczoraj i działa super

Sprawdzałeś z podwoziem?

 

Obaj z Tomkiem mamy spowalnianie w nadajnikach MPX Evo, i z podwoziem na zwykłych serwach działa to dosyć słabo (potwierdził to też Boogie na Futabie).

Jakaś dyskusja, dlaczego tak się dzieje jest w moim wątku o dużym elektryku: http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7320&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Futabie ? Np. 9CAP ? Nawet nie wiedziałem...Jeszcze tej opcji w swoim nadajniku nie odkryłem...za krótko go posiadam.

Ale z ciekawością dzisiaj to sprawdzę.

 

W takim razie polecam ten "zewnętrzny" moduł". Ja nabyłem go w Hobby-Lobby.com i dopiero jak mi go przysłali to okazało się , że producentem jest firma z Czech i można go było załatwić taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.