Skocz do zawartości

... Przyczepka do modelu Traxxas Summit 1:10 ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chcialbym przedstawic Wam krotka fotorelacje z budowy przyczepki do mojego pierwszego modelu jakim jest Summit 1:10. Mozna powiedziec, ze dopiero zaczynam swoja przygode z modelarstwem, przyczepka to moj pierwszy projekt i zbudowalem ja glownie z ciekawosci i checi sprawdzenia co potrafie zrobic... a co z tego wyszlo zobaczcie sami:

 

Zdj%25C4%2599cie0982.jpg

PB120031.JPG

PB120038.JPG

PB140021.JPG

Zdj%25C4%2599cie1014.jpg

PB210020.JPG

PB230080.JPG

PB230053.JPG

PB230057.JPG

PB230035.JPG

PB230026.JPG

PB280030.JPG

PB280052.JPG

PB280072.JPG

PB280105.JPG

PB280106.JPG

PC010001.JPG

PC010013.JPG

P1080001.JPG

P1080011.JPG

P1080006.JPG

P1080017.JPG

P1080004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładnie to wyszło. Ciekawi mnie tylko praca zawieszenia. Amortyzatory są ustawione pod dość ostrym kątem. Czy w związku z tym praca wahaczy nie jest ograniczona. Może lepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie krótszych amortyzatorów, np. od modeli on-road 1:10. Ale to tylko takie własne dywagacje ;)

Następną wersję przyczepki widziałbym do przewozu modelu samolotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wyszło. Ciekawi mnie tylko praca zawieszenia. [...] Ale to tylko takie własne dywagacje ;)

Następną wersję przyczepki widziałbym do przewozu modelu samolotu :)

Ładnie Panie ładnie :) Czyściutka robota.

Też mam pytanie: czy zawieszenie po mocnym obiążeniu przyczepki nie "przeskakuje" w skrajnym, górnym położeniu i tak zostaje?

 

Dziekuje Wam za komentarze.

 

Amortyzatory zamontowalem ukosnie, aby uzyskac wlasnie najwiekszy skok zawieszenia przy zalozonej wysokosci dna przyczepki od podloza. Z pewnoscia z krotszymi amortyzatorami kat zamontowania bylby troche mniej ostry, ale zamontowalem te, ktore wczesniej zakupilem.

 

Nie wozilem na tej przyczepce nic ciezkiego, ale zawieszenie nie przeskakuje i nie zostaje w skrajnym polozeniu... dziala plynnie. Natomiast cala przyczepka jest bardzo lekka, ugiecie zawieszenia nie wystepuje na kazdej najmniejszej nierownosci, raczej jest ono widoczne przy szybszym najechaniu na np. korzen.

 

Nie posiadam jeszcze modelu samolotu, ale raczej ze wzgledu na gabaryty ciezko byloby przewozic takowy na przyczepce... chyba, ze jakis maly helikopter :)

 

Zdrowka! Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cieszy mnie to, ze przyczepka sie Wam podoba.

Myslalem nad zrobieniem filmu, ale nie dorobilem sie jeszcze jakiejs lepszej kamery, a nie zadowala mnie jakosc filmow z telefonu :P

 

Co do kurtki... kupilem ja w tanim ciuchu za 1,50zl... plandeke uszylem na pozyczonej maszynie do szycia, nie jestem krawcem, ale wydawalo mi sie, ze zszycie paru kawalkow materialu to pestka, a zajelo mi to kilka ladnych godzin :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

przyczepka wygląda naprawdę rewelacyjnie z tym stelażem i plandeką :D:)

ostatni raz ją widziałem na RC AUTO forum typowo samochodowym,wtedy plandeka była jeszcze w odległych planach...

 

pomysł i wykonanie naprawdę extra profesjonalne!!

 

...tak, od tamtego forum zaczynalem. Tutaj zaprosil mnie serdeczny Kolega i chyba glownie dzieki Niemu mam zamiar rozpoczac nauke latania... aktualnie kompletuje potrzebne 'fanty' no i czekam na moj pierwszy model latajacy. I kto wie... moze bedzie przyczepka do przewozu samolotu - jak powyzej sugerowal Kolega Darek :)

 

Ciesze sie z Waszych pochwal, poniewaz nie spodziewalem sie, ze moja przyczepka bedzie sie tak podobala... Tobie tez dziekuje Andrzej :)

 

Pozdrawiam. Robert ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.