Skocz do zawartości

moto szybowiec 230 cm w dziwnej technologii


wapniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te zdjęcia są dość duże, za duże dla forum. Chyba, że o czymś nie wiem.

Z tymi zdjęciami to faktycznie można by coś zrobić. Relacja z budowy wtedy wychodzi o wiele lepiej. Przeglądający temat nie musi się wpatrywać w miniaturki, oraz nie trzeba klikać i przekierowywać się na zewnętrzny serwer.post-3605-0-87710700-1363014148_thumb.jpg

 

Mam takie pytanie, na tym zdjęciu co wstawiłem to są lotki, czy klapy?

Jeśli lotki, to czy będą skuteczne w takim wykonaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako klapy pewnie by się spradziły ale wtedy lepiej byłoby inaczej je zawiasować. Lotki powinny pojawić się na końcówkach, ale zakładam że tak miało to być i tak zostanie. Latać będzie ale konstrukcyjnie to troszke nie po bożemy i mało skuteczne to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skuteczność tych lotkoklapek bym się specjalnie nie martwił. Każda ma 500 mm długości i 55 szerokości. To sporo. A że tak trochę inaczej rozmieszczone? No cóż, to jest eksperyment, wycinając je nie byłem pewien ich sztywności, dlatego ich nie wyciąłem na całej długości. Następnym razem pewnie zrobię to po bożemu. Na razie będą to czyste lotki, ale jako, że są na dwóch serwach i dwóch kanałach, to pewnie je z czasem zamiksuję jako klapolotki.

Każda z lotek wisi na trzech plastikowych zawiasach. Zawiasy wklejone tuż pod górnym pokryciem skrzydeł. Lotki mają możliwość ruchu w górę i w dół po ok 30 st. To powinno wystarczyć do eksperymentów.

Bardziej istotne jest, jak będzie się sprawowało pokrycie laminatowe na rdzeniu styrodurowym, czy nie będzie miało tendencji do rozwarstwiania. Zapewne niedługo się to okaże.

Dużą zaletą takiego skrzydła jest natomiast cienka krawędź spływu, twarda krawędź natarcia i naprawdę dobre odwzorowanie profilu, znacznie lepsze od styropian-balsa, przynajmniej w moim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.