Skocz do zawartości

HD Wing Cam + zima + pioneer1400


PK999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie liczę na wielkie zainteresowanie tym tematem, chciałbym jednak umieścić krótki film z niedawno zakupionej od forumowego kolegi kamery z HK. Mowa o HD Wing Camera 5MP CMOS nagrywającej 720p.

 

Wszystko to dlatego, że nie znalazłem w polskim internecie za wielu informacji o niej.

Zagranica się zachwyca bo to po prostu tania kamera. Większość filmów na yt to spokojne loty przy ładnej pogodzie.

Nie wspominam tu o wersji w obudowie nazywanej sportową kamerą (redleaf rd32), którą ludzie czepiają sobie do rowerów i motocykli - co innego film z powietrza, co innego z ziemi.

Gro tych filmów to także nagrania bez edycji, czyli bez następnej kompresji.

Ja chciałem sprawdzić jak ma się sprawa z obrazem, kolorami, stabilnością itp. po obróbce.

 

Nie mam zamiaru wygłaszać tu swoich teorii, bo i kto mnie o to prosi. Wystarczy jak pokażę kawałek filmu.

 

Po zakupie kamera przeszła jedynie poprawę ostrości, przeniesienie "wibratora" głębiej, schowanie mikrofonu od wiatru i zapakowanie przodu w dodatkową termokurczkę aby nie łapała wody i śniegu do środka.

 

Warunki podczas lotu ciężkie dla kamery (śnieg, pełne zachmurzenie i mgła), jednak spisała się na 4+.

Film wymagał jedynie rozjaśnienia i podciągnięcia kontrastu bo wszystko było przyciemnione (a spodziewałem się prześwietleń)

Wspomniany film:

http://youtu.be/oeAC-iRkhPY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.