Skocz do zawartości

Benzyniak na metanol


bzik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czort znajet, nie robiłem nigdy takich doświadczeń. Z własnego doświadczenia mogę Ci jedynie napisać, że współczesne wyścigowe diesle w F2C ganiają na 7% oleju bez jakichkolwiek problemów i tyle w tym temacie, jeśli się odważysz to możesz sprawdzić empirycznie. A tak przy okazji to chyba łatwiej od czasu do czasu przeczyścić świecę niż remontować zatarty motorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po pierwszych testach. Wygląda to bardzo obiecująco :)

Wlałem zamiast benzyny metanol z rycyną ok 12-15%. Bez żadnej regulacji silnik nie chciał odpalić ale jak mu przytkałem gardziel palcem złapał natychmiast. Nie chciał jednak pracować. Mam w tym silniku zamontowany najbardziej prosty z prostych gaźników w którym można jedynie odrobinę regulować skład mieszanki poprzez wykręcenie iglicy co niniejszym uczyniłem. Silnik zapalił bez problemu i super pracował, wydaje mi się że ciszej i dużo bardziej stabilnie bez trzęsienia i popiardywania :D na filmie pracował na jakieś 30% przepustnicy, niestety zgasł bo w baku zrobiło się sucho. Zastosowana przeze mnie ilość oleju jest zdecydowanie za duża, po może pięciu minutach pracy na średnich obrotach została zarzucona świeca olejem, poz tym na filmie tego nie widać ale bardzo mocno dymił i zarzygał olejem kadłub co nie miało miejsca przy zasilaniu silnika benzyną. Poza tym jak silnik wystygł to był tak uszczelniony olejem że rozrusznik nie dawał rady go przełamać (rozrusznik mam do 30cm) :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=BnpBJDoq69s&feature=youtu.be

 

Dalsze testy dopiero jak zmienię gaźnik na taki z większą możliwością regulacji składu mieszanki. czyli pewnie za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.