Skocz do zawartości

Była sobie pseudo katana


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przeróbka deskowej Katany dziś dokończyła swojego żywota w ognisku :D

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=2244&highlight=katana

 

Ale było to tak:

Model po ostatniej kraksie spowodowanej złym założeniem kwarcu , dostał nowy 15cm3 silnik Magnum 4-takt.

Jednak założenie cięższego silnika spowodowało obcięcie uszkodzonej części kadłuba (celem jego naprawy oraz wyważenia ,bo nowy silnik był 300g cięższy niż stary) .

Na lotnisku okazało sie ,że tak przerobiony model lata bardzo źle ,a nawet gorzej.

Pierwszy lot ,to próba wytrybowania modelu, nawet się udało to zrobić .

Potem drugi lot i dalsza walka ,bo w powietrzu bardzo niestabilny ,pomimo sprzyjającej pogody.

W drugim lądowaniu zdechł silnik i przy lądowaniu wyrwałem podwozie ,ale to dało się naprawić na lotnisku.

W trzecim locie po kolejnych bezowocnych próbach zapanowania nad modelem przy raptownym dodaniu gazu ,wyrwał się silnik z modelu.

Pruba lądowania powiodła się znakomicie i model posadziłem niemal idealnie.

Jednak na miejscu okazało się ,że silnik po wyrwaniu pracował jeszcze jakiś czas i ze skrzydła zrobił sieczkę ,niemal jak by je rekin ponadgryzał.

Na lotnisku wybebeszyłem wyposażenie .

Pod koniec dnia model uroczyście w obecności kolegów dokonał żywota jako podgrzewacz zmarzniętych rąk.

 

Ponieważ model nigdy nie należał do przyjemnych w pilotarzu ,a na pewno po przeróbkach ,to nie będę za nim płakał i tęsknił.

Przy okazji zrobił miejsce na kolejny zakup ,z czego jestem najbardziej zadowolony .bo teraz mam wymówkę ,że muszę coś nowego kupić . :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzięki Panie Pawle za zdjęcia !

Nawet nie wiedziałem kiedy Pan je zrobił . :devil:

 

Łukasz

No właśnie dlatego jest teraz parcie na Su .

Ale ciągle chodzi mi po głowie pewien 2-płacik na mniejszą benzynkje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.