Skocz do zawartości

Turnigy 9x , pomoc w mixach


Linean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiejs godziny próbuje zrobić mix by jeden przełacznik sprawiał ze sygnały na kanałach Ail Ele i Rud były o 50% mniejsze. Mogę to ustawic za pomocą D/R , ale wtedy na kazdy kanał przypada 1 przycisk, a mi bardzo zalezy by był to 1 przełącznik. Jeśli ktoś wie jak taki mix zrobić to prosze o pomoc;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wgrany soft ER9x to sprawa jest prosta - w menu nr 5/10 do każdego kanału np. ; CH1 -ALIERON, CH2 -ELEVATOR, CH3-RUDDER edytujesz MIX i przypisujesz jako SOURCE wartość HALF , jako WEIGHT - 30% (albo 50% lub 70%) i jako SWITCH - ID1 czyli położenie przełącznika trójpozycyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Niezły rebus :D Przesiedziałem nad tym ponad godzinę i jestem w punkcie wyjścia (tzw. czarna d... ;) )

 

Oryginalny soft, to prawdziwa ciekawostka. Radio świetne, ale chińszczyzna w największym stopniu wyszła w oprogramowaniu.

 

Osobiście poddałem się i zleciłem wgranie er9x.

Teraz ogarniam nowy soft. Lekko nie jest, ale przynajmniej działa przewidywalnie.

 

Cos obawiam się, że nie uda się tego zrobić w oryginale.

Można za to zrobić wszystkie D/R pod jeden przełącznik - lutowanie albo dołożyć osobny przełącznik, spora modyfikacja.

Łatwiej zmienić soft - 20 minut roboty.

 

Może dla Ciebie.

 

Zapomniałeś dodać, że trzeba mieć programator i minimum umiejętności elektronicznych.

Proponuję, aż tak nie spłycać tej "prostej" operacji wymiany oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programator mam ;) i trochu umiejętności elektronicznych :) od jakiegoś czasu grzebię w robotyce, więc z lutowaniem smd nie bd miał problemu , ale po uprzedniej przeróbce apki HK-T6A ;), która zdechła , postanowiłem się nie zabierać za przeróbkę turnigy :) lecz jak widzę nie będzie wyjścia ;) póki co zostanę przy tym sofcie i trzech przełącznikach , a jak znajdę trochę czasu to wgram er9x . Dzięki wszystkim za zainteresowanie ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę od razu na oprogramowanie ER9x. Już najnowszy model Turnigy jest na typ oprogramowaniu - producent widząc jak "ciężki" soft stworzył zapewne dogadał się z twórcami open softu ER9x i już go stosuje w swoim najnowszym modelu.

www.turnigy9xr.com

http://www.hobbyking...No_Module_.html

 

A poniżej instrukcja PL

Instrukcja Turnigy 9XR PL v_1.01.pdf

Instrukcja Turnigy 9XR PL v_1.01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli masz wgrany soft ER9x to sprawa jest prosta - w menu nr 5/10 do każdego kanału np. ; CH1 -ALIERON, CH2 -ELEVATOR, CH3-RUDDER edytujesz MIX i przypisujesz jako SOURCE wartość HALF , jako WEIGHT - 30% (albo 50% lub 70%) i jako SWITCH - ID1 czyli położenie przełącznika trójpozycyjnego.

A po co ID1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID1 - zmian położenie przełącznika trójpozycyjnego zmienia  jednocześnie wartości wychyleń statecznika poziomego, pionowego i lotek. Można skonfigurować do dowolnie np: tylko zmiana wychylenia statecznika pionowego i lotek itp. To tylko zależy od Ciebie jakie zmiany ma powodować zmiana pozycji przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.