Jump to content

RAFALR30

Modelarz
 • Content Count

  913
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

RAFALR30 last won the day on May 29

RAFALR30 had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/35900-samoloty-rafalr30/page__p__434609#entry434609

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Fotografia, modelarstwo RC
 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

965 profile views
 1. Miejsce do latania w naszym Aeroklubie Poznańskim jest ok poza tym, że pas bardzo nierówny, z dziurami, dla początkujących modelarzy wąski...Jak nie masz modelu z dużymi kołami to łatwo tu uszkodzić podwozie modelu. Ja częściej jeżdżę także na pobliską łąkę bo w większości mam modele do rzutu z ręki. Ale powoli będę zmieniał skład hangaru na większe modele aby startować nawet z pasa trawiastego - taki next level w modelarskiej przygodzie.
 2. Listopadowa pogoda sprzyja lotom.
 3. Świetny projekt Przemo. Skoro będzie choinka pod lusterkiem to moja propozycja...na kokpicie piesek kiwający głową..w rytm bajerfula oczywiście :-))
 4. Może Arek miał na myśli wpływ silnego wiatru przy ustawieniu zbyt dużej czułości żyroskopu lub stabilizatora ale źle to ujął w swoim pytaniu. W tym przypadku to rzeczywiście przeszkadza przy sterowaniu modelem bo modelem po prostu chwieje na lewo i prawo - doświadczyłem tego przy modelu F22 gdzie żyroskop mam na lotkach a pokrętłem P3 na nadajniku reguluję zakres wychylania lotek.
 5. Choć szaro na niebie i zimno w ręce było to przyjechaliśmy - lataliśmy, świętowaliśmy, doświadczeniem modelarskim się wymienialiśmy.
 6. Arek, rób swoje...Świetne masz filmiki, modele, nieźle latasz, ciesz się swoim hobby nawet jako oblatywacz. A ci wszyscy MODELARZE chyba zazdroszczą Tobie modeli jakie posiadasz (bo nie wszystkich stać na kupno drogich modeli) i zazdroszczą Tobie umiejętności pilotażowych bo sami często potrafią "dupnąć się na drągach" przy oblocie dopieszczonego ,wykonanego własnoręcznie modelu.
 7. Na zwolnionym tempie widać, że podwozie wykonuje na trawiastym pasie kawał ciężkiej roboty. Nadal masz fabryczne mocowania podwozia czy wzmacniałeś? Jak oceniasz te mechanizmy Freewinga?
 8. Gratuluję oblotu. Świetna robota, miło ogląda się już drugi, pewny i z niskimi przelotami lot. Przyjemności z kolejnych lotów życzę. Podaj proszę w jednym poście jakie ma gabaryty, wagę i wyposażenie ten model.
 9. Robert nie każ nam już dłużej czekać? Zaprezentuj postęp prac, rozwiązania techniczne, podziel się przemyśleniami na temat budowy/konstrukcji.
 10. A czy zwróciłeś uwagę na bardzo ważną jeszcze jedną zależność - odpowiednio dobrany przekrój przewodów zależny od obciążenia prądowego. Im więcej prądu płynie przez przewód i im dłuższy przewód tym przekrój żyły powinien być większy aby nie powodować strat mocy i nagrzewania się przewodu. Czy zachowana była właściwa izolacja na połączeniach i przewodach - mogło dojść do zwarcia przy uszkodzonej izolacji.
 11. Czy na styku dwóch materiałów tj,: lotka LW PLA /pręt węglowego 1,2 mm występują tarcia powodujące, że lotka haczy, ciężko pracuje itp? Czy wspomniane problemy mogą powstać podczas lotów w słoneczne dni gdy temperatura będzie miał wpływ na właściwości materiału LW PLA?
 12. Coś mi tu kolego nie pasuje - napisałeś, że masz 3 letnie doświadczenie w modelarstwie, budujesz zaawansowany konstrukcyjnie model a dopiero teraz uczysz się podstaw związanych z doborem silnika i śmigła? Jakimi modelami już latałeś? Czy to były modele z gotowych zestawów czy własnej konstrukcji? Zobacz sobie na wyposażenie modeli z linku poniżej. https://www.motionrc.eu/products/flightlinerc-f7f-tigercat-pnp https://www.motionrc.eu/products/dynam-b-26-marauder-pnp I nie zapomnij o dobraniu odpowiedniego akumulatora LiPo P.S. Gratuluję umiejętności w budowie modeli konstrukcyjnych - czysta i dokładna robota modelarska. Wnętrze kabiny rewelacyjne. Powodzenia w dalszej budowie i przy oblocie.
 13. Kolejne pomiary zrobione. Moje najważniejsze wnioski z porównań. Porównanie tabeli 1 i 2 - różne modele ale ten sam silnik, turbina, regulator, akumulator: - model o szerszym, krótszym i mniej zabudowanym w środku kanale dolotowym i nie przewężonej dyszy wylotowej (T45 Goshawk) ma większy o 60g ciąg przy jednoczesnym nieco mniejszym (niż Jas 39 Gripen) poborze mocy i prądu TABELA 1 TABELA 2 Porównanie tabeli 2 i 3 - ten sam model, silnik, turbina, akumulator ale różne regulatory: - regulator 50A Skywalker powoduje w zakresie mocy THR 75-100% dużo większy pobór prądu (poza deklarowany przez producenta silnika) i niewiele większy ciąg (tylko o 30g) TABELA 3 Co do zalet krótszego, szerszego i mniej "upchanego" w środku kanału dolotowego i jego wpływ na "ciąg" niezależnie od typu regulatora wnioski są oczywiste. Co jednak powoduje, że jeden z regulatorów (dla tego samego modelu, silnika i akumulatora) pozwala na większy pobór mocy i prądu niewiele zwiększając przy tym "ciąg"?
 14. Szkoda maszyny. Latam takim samym modelem i wg. mnie ma świetne właściwości nawet przy małych prędkościach.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.