Jump to content

RAFALR30

Modelarz
 • Content Count

  956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

RAFALR30 last won the day on May 29 2020

RAFALR30 had the most liked content!

Community Reputation

133 Excellent

About RAFALR30

 • Birthday 08/26/1975

Contact Methods

 • WWW
  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/35900-samoloty-rafalr30/page__p__434609#entry434609

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Fotografia, modelarstwo RC
 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

1,153 profile views
 1. Potwierdzam z doświadczenia to co Witek powiedział o trybie storage. Używam trybu storage w okresie jesień-zima gdy mało latam. W sezonie o dużej częstotliwości lotu przeważnie pakiety mam w gotowości do lotu i nic im to nie szkodzi - mowa tu o marce Gens Ace i Dualsky. Kiepskiej jakości jak Redox czy Turnigy źle to znosiły i szybko się samoczynnie rozładowywały.
 2. Z mojego doświadczenia w zakresie pojemności 1300-3200mAh, ilości cel 3s-4s i wydajności prądowej 20C-100C: - Redox - niewiarygodne wartości C przez co szybko puchną, szybko się rozładowują, nierównomierne rezystancje wewnętrzne (Rw) ogniw nawet nowego pakietu - Tyrnigy - nierównomierny wzrost Rw ogniw POLECAM: Gens Ace seria Tattu i FunFly oraz pakiety Dualsky. Używam tych LiPo już 4 lata i trzymają dobrze Rw ogniw, nie puchną i mają deklarowaną przez producenta wydajność prądową, nie mają gwałtownego spadku pojemności przy słabym napięciu na celi (można bezpiecznie bez stresu podejść do lądowania z zapasem mocy) A podstawa dobrej kondycji pakietu to odpowiednie prądy ładowania (zgodnie z zaleceniami producenta), temperatura w miejscu przechowywania i utrzymywanie w trybie "storage" nieużywanych pakietów.
 3. Przy lataniu tym górnopłatem ze świecami warto pomyśleć i popracować nad 1 lub 2 wiązankami akrobacyjnymi (układ kilu / kilkunastu figur) wykonywanymi w sposób przemyślany, uporządkowany, precyzyjny, które moim zdaniem bardziej będą cieszyć oko widza niż chaotyczne wygibasy / wożenie się po niebie . Precyzyjne latanie wg przemyślanego układu figur jest do opanowania (sam nad tym pracuję) ale wymaga wielu godzin pracy. Powodzenia.
 4. Toż to prawie jak amfibia . W jaki sposób uszczelniłeś elektronikę, że jest odporna na całkowite zalanie i nie powstało zwarcie w instalacji? P.S. Świetna jakość zdjęć . Zrobione aparatem z tel. komórkowego czy aparatem cyfrowym?
 5. Ten model to nie szybowiec, silnik musi być włączony podczas lotu aby np.: przy ciasnych zakrętach model nie przepadł z braku prędkości. Wyłączyć silnik można tylko tuż przed pewnym lądowaniem. Osobiście skłaniam się do śmigła stałego i postaram się go nie łamać podczas lądowań w trawie.
 6. Między innymi i do przymiarki . Ten model ( z bocznymi atrapami wylotu spalin) latał już z właśnie z tym składanym śmigłem i nic nie uległo uszkodzeniu.
 7. W ślimaczym tempie ale do przodu - dorabianie, wycinanie, pasowanie, szpachlowanie etc.
 8. SPRZEDANE Cześć Mam na sprzedaż sprawny zestaw symulatora dźwięku silnika - odgłosy pracy silnika zmieniają się wraz ze zmianą położenia przepustnicy. Nie mam obecnie modelu w którym mógłbym go użyć. Cena 100 zł ( + wysyłka 12 zł lub odbiór osobisty).
 9. W modelu konstrukcja domku i mocowanie są przygotowane pod silnik Emax CF2822 . Poniżej planowane zestawienie elektroniki (ESC 30A i LiPo 3s 45C 1300 mAh) oraz moje pytanie/prośba o pomoc w doborze śmigła trójłopatowego.
 10. Cześć Mam na sprzedaż dwa nowe nierozpakowane zestawy :1. Golenie podwozia (przód i główne) bez kół i mechanizmu skrętnego) - 40 zł+wysyłka2. Golenie podwozia (przód i główne) z kołami i mechanizmem skrętnym - 80 zł+wysyłka Pozdrawiam Rafał (kontakt na priv lub 600 595 545)
 11. Jas-39 Gripen dozbraja się na wiosnę. ?dla @przemo ?. Pora na szlifowanie, sklejanie i malowanie.
 12. Waloryzacji ciąg dalszy "Wisienka na torcie" od @przemo - wyloty spalin wydrukowane na drukarce 3D. ?
 13. Dla zachowania zgodności typu modelu (wersja E ) z malowaniem, będzie także malowanie jak dla wersji E - wersja Tropy. Niestety malowanie szlaczków (jak dla wersji G) jeszcze muszę poćwiczyć ? - może innym razem na innym modelu będzie gdy dojdę do wprawy. Małymi krokami do przodu : - zabezpieczenie wlotów powietrza - będzie lekko pogłębiona kabina aby zmieścił się pilot i było widać więcej przyrządów pokładowych - kalkomanie także w przygotowaniu
 14. Dziękuję za podpowiedź. Wersja G - Trudniejszy schemat malowań, nos w modelu jak od wersji E (tak już zostawię), nie trzeba dorabiać zastrzałów pod statecznikami. Zobaczymy jak wyjdą moje próby malowania zygzaków za pomocą aerografu i to przeważy o wyborze wersji malowania ? Wersja E - Trochę łatwiejszy schemat malowań, nos w modelu jak od wersji E (tak już zostawię), konieczność dorobienie zastrzałów pod statecznikami
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.