Jump to content

RAFALR30

Modelarz
 • Content Count

  984
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

RAFALR30 last won the day on May 29 2020

RAFALR30 had the most liked content!

Community Reputation

149 Excellent

About RAFALR30

 • Birthday 08/26/1975

Contact Methods

 • WWW
  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/35900-samoloty-rafalr30/page__p__434609#entry434609

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Fotografia, modelarstwo RC
 • Imię
  Rafał

Recent Profile Visitors

1,260 profile views
 1. Przy większości moich modeli którymi latam na łące a w których mam lub nie mam klap, ląduję w stylu "klapnięcie liścia" tzn.: ograniczam prędkość manetką THR a wysokość wytracam poprzez powolne zadzierania nosa i na końcu "klapnięcie liścia" - jak na końcówce poniższego filmu. Raz zrobiłem eksperyment z klapolotkami - po załączeniu lotek do funkcji klap model momentalnie poszedł dziobem w dół, niewiele pomogła korekta sterem wysokości a i lotki w funkcji klapolotek miały w tym momencie bardzo ograniczoną skuteczność manewrowania modelem.
 2. ...bo słupki wskaźnika wiatru nie umieszcza się w obszarze startów i lądowań. Pas startowy i pas do lądowania muszą być wolne od jakichkolwiek przeszkód. Rozumiem, że to nie była pierwsza wyprawa na lotnisko modelarskie i pierwszy lot młodego modelarza a po prostu koledzy z doświadczeniem "przegapili" ten element organizacyjny. Szkoda modelu.
 3. ...i tak bez żadnego wzmocnienia w osi centropłata? Dźwigary jakoś połączyłeś ze sobą?
 4. Jakie to siłowniki i w jaki sposób będziesz sterował zamykaniem i otwieraniem tego hamulca?
 5. Cześć Bartek. Powierzchnia skrzydeł to 14,85 dm2, obciążenie przy max. wadze 730g wynosi 49,15g/dm2
 6. Przemek, pomiary robiłem z wykorzystaniem pakietu Tattu 1300mAh lipo 11.1V 45C 3S. Mam jeszcze do dyspozycji silnik Emax Gf 2210/20 1200 kV na śmigła 7" i 8" dające wg producenta ciąg 840g.
 7. Podane przeze mnie pomiary są odczytane bezpośrednio z miernika (watometr) włączanego w obwód pomiędzy akumulator a regulator. No to jutro czeka mnie metoda pomiaru z wykorzystaniem wagi kuchennej i garnka o dużej średnicy
 8. Dziękuję Tomek za przedstawione wyliczenia. Dane przedstawione na zamieszczonym przeze mnie zdjęciu to wyniki moich pomiarów.
 9. Muszę znaleźć "złoty środek" : dobry ciąg na starcie i w miarę dużą prędkość. Poprzedni właściciel @przemo latał z tym silnikiem i składanym śmigłem 9x5. Model po mojej waloryzacji nieco przytył - z 680 na 730 g. A jaki podobny silnik (waga i wymiary) polecili byście do tego modelu? Wymiary nie większe niż cf2822 ze względu na konstrukcję domku i osłony silnika. Mocowanie to nie problem - zawsze można dostosować do rozstawu nakrętek w domku silnika.
 10. Robię próby doboru odpowiedniego śmigła do silnika - podstawowe wyniki poniżej. Waga RTF modelu do startu z ręki to 730g. Nie mam jak zbadać wiarygodnie ciąg. Prośba o Wasze sugestie, uwagi.
 11. A ja proponuję kamuflaż pustynny - prosty w malowaniu a uwydatniający np: linie podziału blach, zabrudzenia, opisy eksploatacyjne. Będzie się wyróżniał na tle "szarej" floty.
 12. Robert, jeżeli planujesz rozpiętość 170 cm to jaka będzie długość kadłuba? Czy przy tak dużym modelu będziesz go wykonywał w wersji do rzutu z ręki? Jakiej EDF zastosujesz i jakiej wagi RTF się spodziewasz?
 13. A jak ta przebudowa wpłynie na środek ciężkości? Nie będzie problemu z załadowaniem na dach kajaka i innych bagaży?
 14. SPRZEDANE Cześć Posiadam na sprzedaż Monitor/Telewizor Mistral 10,1"tuner DVB-T MPEG4 HDMI USB np.: do FPV Szczegóły w ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/d/oferta/telewizor-mistral-10-1-tuner-dvb-t-mpeg4-hdmi-usb-CID99-IDJoKEO.html
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.