Skocz do zawartości

Nowy komputer po 10-ciu latach


robson-m3

Rekomendowane odpowiedzi

Po 10-ciu latach przyszedł czas na nowy komputer , z racji tego że jestem kompletnie zielony w tych sprawach zwracam się z prośbą do znawców o recenzje poniższego zestawu (link)

 

http://obrazki.elektroda.pl/2467968100_1361279654.jpg

 

Jakie mam wymagania?-nie jastam nałogowym graczem ale jak będe miał na czym to chętnie zagram w jakąś fajną nową gre, obróbka filmów HD z Gopro w Windows Movie Maker i płynne odtwarzanie z YouTube .

Prosze o recenzje i ewentualnie propozycje do 1600zl(max2000zł)samej budy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy unowocześnianiu mojego blaszaka stosuję złotą zasadę, jedna część za ok 300zł. Za taką kwotę otrzymuję dość dobrej, średniej klasy sprzęt, który nie zestarzeje się po roku.

Na płycie głównej nie oszczędzaj, lepsza płyta na starcie to później mniej problemu z dokupieniem mocniejszego procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma Intela jako baza jest fajna, ale droga. Sprawdza się w urządzeniach przenośnych. Nowe Core i3, śmigają aż miło i na dodatek biorą mało prądu. Do domu brałbym coś na AMD, wychodzi taniej, przy zbliżonej wydajności co Intel. Niedawno modernizowałem swój sprzęt i kupiłem bardzo fajną płytę Asrock 970 Extreme, za podobne pieniążki jak Twoja propozycja. Proca już miałem ze starej konfiguracji (Phenom II x4 905e), dobry więc nie zmieniałem. Do tego 4GB ram, więcej nie potrzeba.

Jeśli chodzi o kartę do gier celowałbym w coś mocniejszego od tego co planujesz kupić. Radeona 7850. Trochę droższa, ale chyba warto dołożyć.

Zasilacz 450 W jaki tam wrzuciłeś to tak raczej na styk, tym bardziej, że te 450 W to maks jakie się da z niego wycisnąć i nie przez długi czas. Tak oszukują producenci.

W internecie są kalkulatory mocy, po wrzuceniu konfiguracji wychodzi zblizona moc zasilacza. ja korzystałem z tego, bo akurat kupowałem kiedyś zasilacz BeQuiet.

http://www.bequiet.com/pl/psucalculator/quick

lub bardziej zaawansowany

http://www.bequiet.com/pl/psucalculator/expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zmiany będą takie: procek Core i3 zamiast G860,mocniejszy zasilacz Aerocool 500W lub jakiś OCZ 500W,dodatkowa kość 4GB ,reszta jak w linku .

Dziś troche szpiegowałem po sklepach i ku mojemu zaskoczeniu(pozytywnemu) w jednym z nich wycenili mi taki zestaw jak w linku +dodatkowa kość 4GB + mocniejszy zasilacz Aerocool 500W na 1550zł złożony i z wgranym systemem(czasem nie opłaca się kupować w sieci ale bardzo rzadko) z Core i3 i OCZ500W myśle że wytarguje na 1800zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej nie oszczędzaj, lepsza płyta na starcie to później mniej problemu z dokupieniem mocniejszego procesora
Później, to znaczy po 10 kolejnych latach :P . Ja zawsze skladam skrzynkę do 2 tyś. maks. i na jakieś 4 lata hula :) .Zawsze staram się zainwestować w dobry, markowy zasilacz, co i Tobie polecam.Skłaniam się ku konfiguracji powyżej ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie. Ja kupiłem dobrą płytę K9N z tanim amd, to było w 2006. Hula do dziś teraz z procesorem AMD Athlon 64 6000+ (najmocniejszy z tej serii, nie było go jeszcze gdy kupowałem płytę).

Do tego karta EN7300GT SILENT/HTD/256M i można pograć sobie w 3D na średnich detalach bez problemu.

Dzisiaj to już trochę archaiczny sprzęt, ale daje radę w moich zastosowaniach i na razie nie przewiduję upgradu.

Zasilacz również mam porządny.

Dla mnie priorytetem przy kupnie aby był cichy,więc karta silent, kilogramowy radiator z wielkim jak stodoła wentylatorem na procesorze, tak samo w zasilaczu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.