Skocz do zawartości

Łączenie elementów FPV - prośba o weryfikację


Mig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wyposażyłem się póki co w podstawowe elementy zestawu FPV i rozpocząłem jego składanie (a w zasadzie łączenie). Chodzi mi w pierwszej kolejności o połączenie:

 

kamera + nadajnik Video + zasilanie kamery i nadajnika

 

Czytałem o różnych pomysłach, ale bardziej doświadczony pan w sklepie zasugerował mi połączenie wszystkiego na kablu Y od serw. Przeróbek jeszcze nie skończyłem, ale na chwilę obecną wyszło tak:

 

oi4wog.jpg

 

(sory za jakość zdjęcia, robione żelazkiem)

 

Jednym zdaniem: odciąłem oryginalną wtyczkę od nadajnika Video, odjąłem jedną żyłę kabla (białą) odpowiedzialną za audio a pozostałe 3 żyły zostały wprawione we wtyczkę serwa (żółta - video, czarna i czerwona zasilanie). To samo zrobiłem z kabelkiem wychodzacym z kamerki z tym, że tu nie było białej żyły odpowiedzialnej za audio.

 

Obie wtyczki wchodzą do dwóch różnych gniazd w kablu Y, z którego następnie wychodzi jeden kabel, który zostanie złączony z baterią.

 

Jeśli wszystko dobrze obczaiłem to wystarczy odjąć żółtą żyłę, żeby nie szła do batki a jedynie dorobić końcówke kabla Y tak by było zasilanie z baterii (żyły czerwona i czarna). Żółte żyły z kamerki i z nadajnika łączą się (mam nadzieję) z sobą w tym środkowym łączeniu kabla Y, dzięki temu mam zachowany link Video między kamerą a nadajnikiem, prawda?

 

Proszę o weryfikację moich poczynań, czy nie ma tu jakiegoś błędu "w sztuce" i w ten sposób wszystko zadziała.

 

 

EDIT:

Nikt przez cały dzień nie odpowiedział, ale chyba sprawa rozwiązała się sama. Zrobiłem w zasadzie dokładnie to samo co tutaj oferuje firma helipad.pl. Zapewne mi nie wyszło to tak profesjonalnie, ale schemat ten sam i powinno spełniać swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.