Skocz do zawartości

V i d e o t e k a modelarza lotniczego


DJDIT

Rekomendowane odpowiedzi

Zima to trudny okres dla modelarzy latajacych ale nie oznacza to, że zapadamy w sen zimowy ;-) oprócz nowych projektów, modelawania można też podglądać jak to robią inni :-)

Wszystkie filmy obejrzałem i zapewniam, że to lepsze niż taniec z gwiazdami czy inne serialowe cholerstwo typu M jak Marnie stracony czas tfu tfu tfu :devil:

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

01.jpg

 

Jedna z najbardziej znanych pozycji do nauki akrobacji 3D. Jason Shulman to postać znana i lubiana dzięki temu, że wszędzie go pełno na każdym filmie jaki pojawi się w sprzedaży i internecie. Znakomity pilot modeli i showman jak go niektórzy nazywaja, Jason pokaże ci krok po kroku jak ustawić model i powie jak wykonywać takie figury jak Elevator, Harrier, The Wall, Inverted Flat Spin, Blender, High Alpha Knife Edge, Waterfall, Hover, Torque Roll i wiele innych.

 

---------------------------------------------------------------------

 

02.jpg

I kolejna pozycja do nauki akrobacji 3D w wykonaniu Chrisa Maiera. Moim zdaniem bardzo dobry montaż filmu, lepszy niż pozycja wyżej, podoba mi się że na ekranie widac jednoczesnie drażki pilota, pytanie tylko po co na nie patrzec skoro tak nie nadażysz za tym ;-) Tutaj również zobaczysz takie figury jak Elevator, wall, waterfall, hover, harrier, torque roll,parachute, death slide

 

-----------------------------------------------------------------------

 

03.jpg

Tuscon Aerobatic Shootout to jedna z najbardziej profesjonalnych produkcji modelarskich na rynku, całosc kręcona profesjonalnymi kamerami z profesjonalna ekipa filmowa. Prawde mowiac moja ulubiona pozycja. Zobaczyć tutaj można czołówke najlepszych pilotów na swiecie. Bajka palce lizac! Wydanie 2płytowe!

 

------------------------------------------------------------------------

 

04.jpg

Tuscon Shootout, fantastyczny materiał profesjonalnie złożony, również moja ulubiona pozycja. Zobaczymy tutaj najlepszych pilotów 3D jak z poprzedniej edycji

 

-------------------------------------------------------------------------

05.jpg

A to już kolejna pozycja w której możemy zobaczyć najlepszych pilotów, jest to okrojona wersja Tuscon Aerobatics Shootout w innym wykonaniu, materiał nagrany podczas spotkania zorganizowanego przez Extreme Aerobatic Club z Hot Springs

 

--------------------------------------------------------------------------

06.jpg

Dobry film z pokazów modelarskich w Mucke, całosć nagrana w formie tego co działo się na imprezie od makiet po modele akrobacyjne.

 

---------------------------------------------------------------------------

 

07.jpg

A to już płyta inna niż inne :-) całosć nakręcona w formie zabawy w której rozbija się tysiace dolarów :-) Duży model gigant którego zadaniem było ladowanie na platformie pociagu towarowego, niestety model ulega całkowitemu rozbicu. Dodatkowo sciganie się z quadem, latanie nad ogniskiem i wiele innych zwariowanych rzeczy. Atrakcji dostarczaja Jason Shulman, Chip Hyde, Jason Krause i Alan Szabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka Videoteka to koszt mniej więcej średniej klasy modelu RC;)

 

A propo wie ktoś coś na temat naszej polskiej produkcji? P W Chmielewski na swojej stronie w sklepiku od dłuższego czasu ma płyty dvd przygotowane jak mniemam przez niego samego. Widział ktoś te filmy? Warte pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka Videoteka to koszt mniej więcej średniej klasy modelu RC;)

No niestety własnośc intelektualna kosztuje... dlatego niektórzy szukają skrótów ale to akurat nie jest przedmiotem tego wątku. ;)

 

Czekam cały czas na wydanie W.CH jak tylko się pojawi w sprzedaży to napewno kupie jako jeden z pierwszych ;-)) takie polskojęzyczne wydanie jest bardzo potrzebne, wiele osób juz mnie się pytało o cos takiego więc zainteresowanie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko finansowe na tak małym i kruchym rynku polskim jest duże, jeżeli miała by to być pół profesjonalna produkcja to pochłonie to minimum kilka tysiecy złoty co w takim układzie mysle, że faktycznie nie zwróciło się... a już tym bardziej, że wydanie było by tylko w j polskim...

Jednak moim skromnym zdaniem, wiekszośc użytkowników zadowoliła by sie coś na wzór a'la Jasona Schulmana bez całej ekipy z profesjonalnymi kamerami jak w tuscon.

Czyli komentarz co do ustawień modelu, ogólne zasady, omówienie danych figur itd. Koszty głownie ograniczyły by się do montażu samego filmu czyli koszt obsługi weselnej rzedu 1000-1500zł max zakładajac, że ktoś zrobi to za nas. Jakość z kamery średniej klasy DVD w zupełnosc starcza do ogladania na każdym odbiorniku TV czy komputerze.

Zresztą o czym ja tu pisze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wie ktoś coś na temat naszej polskiej produkcji? P W Chmielewski na swojej stronie w sklepiku od dłuższego czasu ma płyty dvd przygotowane jak mniemam przez niego samego. Widział ktoś te filmy? Warte pieniędzy?

 

Gdzieś miesiąc temu pisałem do Pana Chmielewskiego pytanie na temat tych filmów czy są już dostępne ale niestety odpisał mi że nie są one jeszcze przygotowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I nowe pozycje w które warto się zaopatrzyć ;-) szczególnie spodobało mi się e-toc. To co wyprawiają tymi małymi elektrykami nie da się opisać. Jest to wydanie dwu płytowe, po obejrzeniu odrazu nabieramy chęci do latania poneważ, żeby latac w tej klasie wcale nie trzeba góry pieniędzy.

 

08.jpg

 

 

 

I nowe tuscon 2007, oczywiscie giganty z najlepszymi pilotami.

09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.