Skocz do zawartości

Mini Fun Fly - mvvs 2,5ccm


modelarzkobi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oglądając model kolegi Eda przyszło mi do głowy żeby sobie także zrobić coś podobnego. Materiałów trochę mi pozostało po poprzednich modelach więc trzeba je jakoś wykorzystać :D

Więc wczoraj wieczorem zacząłem budowę takiego małego Fun Fli na silnik MVVS 2,5ccm.

 

Wyobrażam to sobie tak: 900mm, długość 800mm, profil naca 0018, waga oczywiście jak najmniejsza :lol: Jaka wyjdzie taka będzie.

 

Wczoraj zacząłem oto taki kadłubik jeszcze nie skończony:

 

pb090001qa3.jpg

pb090003in5.jpg

pb100005lt0.jpg

pb100006hb8.jpg

pb100007wj2.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak plany mam tam ponad oczami czyli w głowie:D Ale mogę kiedyś rozrysować je na kartce i ewentualnie wstawić na forum.

ja mam silnik 2,5ccm MVVS i nie wiem co do niego zbudowac..a poniewaz ucze sie latac to potrzeba mi modelu prostego w milotazu..czy ten rodzaj modelu do takiego nalzey?/prost w pilotazu??

 

Powiem tak nie latałem nigdy tak małym modelem ale z tego co pisał Ed można wnioskować że jest prosty w pilotażu. Szczególnie że profil jest w miarę gruby choć poprzednie moje funy miały profil nawet i 25% Fajnie latały przy tym profilu. Były super stateczne. M.in. ten fun fly co teraz mam 1280 rozp. na silnik7,5ccm jest aż za stateczny hehe:D ale to chyba dobrze:)

Ogólnie polecam funy jako modele przejściowe pomiędzy trenerkiem a akrobatem jakimś bądz modelem 3D typu Extra lub inne :)

 

No widze ze zapowiada sie fajny modelik. Chyba przyszla jakas moda na "fun-fly" o ropietosci do 1000mm :D Jak przymocujesz skrzydla? rura weglowa?

Jeśli chodzi o łączenie to jeszcze sie zastanowię może będzie to nawet zwykły cięki pręt albo rurka aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich! To moja pierwsza notka więc proszę nie znęcać się nad "kotem" :mrgreen: . Czy silnik 2.5 nie bedzie za słaby? Tak się składa że też mam taki silnik i jak narazie leży z szafie bo nie mam małego modelu do niego. Zastanawiam się nad budową fun-fly a więc pochwal się wrażeniami z lotów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem zgrabny modelik :D Budowałeś go :?: Czy byłby możliwy zawis na tym silniczku :?: Buduje raczej większe modele i nie mam doświadczenia w wyposarzeniu mini. Czy jak odbiornik i akumulatory bedą standardowe a tylko serwa załaduje mini to czy coś takiego będzie miało rację bytu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też nierobiłem :mrgreen: . Małe silniczki są dość kapryśne i myśle że przy zawisie ogon starczałby na krótki czas ale mimo to kusi mnie żeby zrobić taki modelik. Jak narazie to chce przed sezonem zrobić nowe skrzydła konstrukcyjne do mojego szybowca ale w drugiej kolejności na pewno będzie mini fun fly :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.