Skocz do zawartości

Thunder Tiger - Expo 3D


tuti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Po pierwsze chciałbym się ze wszystkimi przywitać, bo jestem nowy na tym forum :D

 

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu firmy Thunder Tiger - modelem Expo 3D

Trochę danych:

* Rozpiętość płatów : 800 mm

* Długość : 817 mm

* Powierzchnia nośna : 16,28 dm2

* Waga rtf: 380 g

Wyposażenie:

3 serwa micro Tower Pro, regulator 18 A Dynam, silnik tower pro 2408-21T, aku li-pol 3s 1000 mah

 

Wylatałem już na nim z 8 pakietów i wydaje mi się ze jest to świetny model. Jest to mój pierwszy model akrobacyjny i lata mi się nim bardzo przyjemnie. Zapas mocy jest wystarczający, spokojnie idzie pionowo w górę. Niestety nie mam aparatu, więc zdjęcie tylko kiepskiej jakości z telefonu:

dsc00190smallnh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D

Ten model specjalnie jest tak zrobiony. Dzięki temu nawet na sporym wietrze można spokojnie latać. Instrukcja mówi, ze model z silnikiem szczotkowym i przekładnią waży 260 g, więc z wyposażeniem spokojnie ważyłby 400 g :mrgreen:

 

Latałem również na pakiecie 2s 1000 mah i latał jak slowflyer :) Waga takiego modelu wynosiła wówczas 340g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój model waży 380 g - pakiet 100g - silnik bezszczotkowy 50 g = 230 g na model z serwami, odbiornikiem i reglem. Instrukcja przewiduje pakiet 2/3s( czyli około 80 g) to nie możliwe jest uzyskanie wagi RTF 265 g, więc wnioskuję, że to nie jest waga RTF, lecz waga modelu z silnikiem i przekładnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzałem żadnych zmian w konstrukcji modelu i waży on z serwami(30g), silnikiem(50g), odbiornikiem(10g) i regulatorem(20) 280 g, czyli sam model waży minimum 160 g.

 

EDIT:

Oczywiście Tomekmasz rację, że można ten model odchudzić :) Ale takim jak mam teraz też można latać na hali :)

 

Silnik szczotkowy z przekładnią z zestawu waży minimum 50 g, a na opakowaniu jest napisane : weight : 265 ( nie ma słowa rtf :P ) więc podtrzymuje swoją opinię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakiś wyjątkowy klocek :D

Taki model to 150-250g do latania.

Przykłady pierwsze z brzegu:

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=111&start=0

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=1824&highlight=benny

 

Edit:

Tu jest napisane wyraźnie:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałęm ten model, był to moj pierwszy model 3D. Latałem (krótko) zarówno na silniku szczotkowym z zestawu jak i na tanim cięzkim chinskim silniku 3F.

Stosowałem 3 pakiety podczepiane na rzepie 2S 800mA, 3s 1100mA oraz 3S 2000mA.

Z tego co pamiętam model był bardzo ciężki, chyba niecałe 450- 500 gram.

Ale latało się nim super, bez względu czy wiało czy padało, znosił wszystko, również kretobicia.

Myśle, że jeszcze do niego wróce, ale tym razem, zrobie go tak by ważył jak najmniej ;-)

 

Zdjęcia z 2006 roku :

 

d05c1bcad66fb5bamed.jpg

 

e45369e661a901b4med.jpg

 

Pierwsze loty robiłem w lutym 2006 roku, pięknie się w zimie latało, niestety, na szczotce zrobiłem tylko 4 loty i jak rąbnąłęm kreta dziobem, to przekładnia poszła w p...du

No i zainwestowałem w silnik 3F, który do dzisiaj super się sprawuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzicie Killerus miał podobną wagę, mój kolega ma podobny model - Gilesa i również waży koło 400g

Po prostu model jest z jakiejś pianki i oklejony ciężką i sztywną folią. W kadłubie są dwie rurki węglowe, w skrzydle jedna. Mimo tego wg mnie lata naprawdę fajnie, mam nadzieję, że naucze sie na nim porządnych akrobacji :twisted:

Na pewno model zostanie tej zimy oblatany na hali :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.