Skocz do zawartości

Jaki prop saver ESA?


szpachla

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chodzi o gwinty, to mp-jet mam i sobie chwalę.

W tańszych chińskich jakie miałem (takie anodowane na kolorowo nie wiem jakiej firmy) korpus był zrobiony chyba z "plasteliny" i gwint zrywał się praktycznie od razu przy dokręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint to jedno, a przetoczenie pod śmigło to drugie. Najlepiej jeśli przetoczenie na prop-saverze ładnie wchodzi w podtoczenie w smigle. Np w APC w śmigle jest podtoczenie w które wkłada się dodatkowe pierścienie zmniejszające rozmiar otworka mocowania.

W śmigłach GWS nie ma czegoś takiego. Są takie jakby schodki w otworze. Do śmigła GWS proponowałbym Ci prop-saver z przetoczeniem stożkowym, które pomaga w centrowaniu smigła na prop-saverze lub z bolcem, którego trzeba odpowiednio skrócić aby prop-saver działał poprawnie z danym śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najlepszy do GWS na oś 3.17 jest ten : http://helipad1.shoper.pl/pl/p/Piasta-prop-saver-na-os-3.17-mm-3,17-mm-3-oringi/3716 śmigło sieci bardzo ciasno , idelanie spasowane , polecam ja je używam i całą odpowiedzialnością Ci je polecam , choć cena niezbyt niska , ale warto . Na HK są za dolar z hakiem, ale tam ich już od dawna nie ma :( , ciągle BK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na esa modelach używałem wielu prop sewer. Te firmowe lepsze ale miałem problem z każdym (firmowy czy chiński)ponieważ

śmigło odlatywało z propsewerem co jakiś czas. Dlatego teraz:

oprócz przykręcenia śrubkami przyklejam prop sewer cyjanoakrylem jokerem średnim.

Jeszcze nie zgubiłem śmigła i prop sewera .

Jeżeli chcę ściągnąć prop sewer podgrzewam zapalniczką i odkręcam. Wszystko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja już kilku propsaverów używałem i jeszcze żaden z osi sie nie zsunął - ale używam kleju do gwintów - śruba wtedy przy drganiach silnika sie na pewno nie poluzuje ;).

http://cyber-fly.pl/pl/p/PIASTA-NA-SMIGLO-GWS-NA-OS-3%2C17mm/303 - ostatnio używam tych - pasują bardzo ciasno, czasami niestety aż za bardzo. Centrują śmigło jak należy - żadnych zbędnych drgań na silniku nie odczuwam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.