Skocz do zawartości

Wasze skrzynki startowe


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna ta skrzynka pewnie za bardzo ładne pieniądze :D ja na razie jeżdżę z koszykiem składanym w samochodzie a w koszyku jedna skrzyneczka na aparaturę druga na elektronikę czyli ładowarkę, pakiet, ładowarkę grzałki, kable do ładowarki lipo, ładowarka do aparatury i jeszcze tam jest kanister z paliwem strzykawka do tankowania (mam nadzieje że do dziś bo jadę szukać po sklepach taniego silniczka do spryskiwaczy :) żeby go zaadoptować na pompkę paliwa) no i jeszcze jakieś drobiazgi w środku ale z tego co widzę to chyba zabiorę się za zbudowanie jakiejś ładnej funkcjonalnej skrzynki startowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem było - aby była jak najtańsza, ale zarazem funkcjonalna. Sama skrzynka została kupiona w Obi za około 50 zł. Zakup poszczególnych elementów był rozłożony w czasie ( najtańszy panel, termometr za kilka złotych, akumulatar, wskaźnik , wężyki, pompka, rozrusznik - reszta to wykorzystanie tego, co było pod ręką ).

Na dzień dziesiejszy skrzynka uległa małej modyfikacji - pompkę paliwa i sam zbiornik paliwa jest osobno w drewnianej skrzynce z uchwytem - bez sensu było wszystko zabierać na pomost na zawodach FSRV. Wskaźnik naładowania akumulatorów zmieniłem na moduł woltomierza z Allegro ( wskaźnik był dobry tylko dla akumulatorów kwasowych ). Duże aku zmieniłem na dwa mniejsze 12V - potrzebowałełem zasilania 24V do rozrusznika ( łatwiej odpalać silnik w łódce ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

 

Chciałbym przedstawić wam moją nową skrzynkę. Tym razem kupna czyli Master Caddy od Great Planes zakupioną w Ol-Pen Model Skrzynka jest ciekawa dlatego ją opisuję.

 

mastercaddygreatplanes1.jpg

 

Fakt faktem jakość sklejki przypomina skrzynki po pomarańczach ale latać to przecież nie musi a myślę że to co ma wytrzymać, wytrzyma.

 

mastercaddygreatplanes2.jpg

 

Ja swoją wyposażyłem tak jak na spalinowca przystało czyli jest:

 

- panel

- rozrusznik

- klips do świec

- pompka paliwa

- akumulator żelowy

 

mastercaddygreatplanes3.jpg

 

Jest też ładowarka która znalazła swoje miejsce w dolnej szufladzie.

 

mastercaddygreatplanes4.jpg

 

Część z panelem i akumulatorem można rozłączyć, zasilanie do ładowarki i pompki przekazywane jest przez złącze.

 

mastercaddygreatplanes5.jpg

 

Generalnie może się to przydać - nie trzeba latać z całą skrzynką jeżeli chodzi tylko nam o rozruch silnika. W tej skrzynce zrezygnowałem z podłączenia do akumulatora samochodowego na rzecz wbudowanego akumulatora żelowego. Jest natomiast złącze do zasilacza domowego aby móc ładować aku. żelowe.

 

Taką samą,podobnie wyposażoną skrzynkę lecz mojego brata testowałem w zeszłym roku i wydaje się być to całkiem ok. Widoczna na tym zdjęciu co nie co ;D

 

bobowo0610-01_t2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.