Skocz do zawartości

Szybowiec beskid Odbudowa + ulotnienie


universal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem na strychu szybowiec, nie mam zielonego pojęcia jaki to jest model, ale na boku ma napis Beskid. Porównywalnie z planami widać jakieś podobieństwo. Chciałbym go ulotnić, ale jest do wykonania półka na serwa oraz ktoś nim rzucił i ma dziurę w skrzydle. Co radzicie? Jakie serwa itd.

img4240gg.jpg

img4243q.jpg

img4244e.jpg

img4245g.jpg

img4249u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa zwykłe 9g powinny dać radę. Jeśli pęknięcie nie naruszyło dźwigara, to zakleiłbym powierzchnię wokół niego taśmą malarską, rozpiłowałbym je tak, żeby dało się w wsunąć kawałek balsy 3 mm , zeszlifował po sklejeniu, a samo natarcie , tam gzie pęknięcie się rozszerza uzupełnić kolejnym kawałkiem balsy, albo zaszpachlować. Dla pewności można wlać trochę CA do środka, żeby wzmocnić dźwigar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz gdzie (albo poczytaj plany) będzie on miał środek ciężkości, podeprzyj w tym miejscu i dokładaj balastu w miejsce pakietu aż do wyważenia. Tym sposobem dobierzesz sobie pakiet tak aby był odpowiednio ciężki i jednocześnie uzyskasz maksymalnie długi czas lotu.

 

Półkę pod wszelkie graty polecam robić albo ze sklejki 3mm albo laminatu 1,5mm zależnie od tego co bardziej lubisz.

U mnie zawsze wygrywa laminat z uwagi na większą wytrzymałość i łatwość obróbki.

 

Serwa tak jak pisał Kuba, jak chcesz zrobić z niego wieczny model kup tanie tower pro na metalowych zębach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa mogą też spocząć na dwóch- jeśli mają/mogą być koło siebie lub trzech -jeśli mają/muszą być jedno za drugim listewkach sosnowych wklejonych poprzecznie w kadłub (3 mm). Wklejać najlepiej już z przykręconymi serwami i wypiłowanym rowkiem ,który umożliwi ich ewentualną wymianę (swoją drogą wyprowadzanie kabli serwa w tym miejscu często mnie denerwuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.