Skocz do zawartości

Odbudowa modelu FireFly


Marcinmb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostalem od uzytkownika Killerus model Firefly,po kraksie i tutaj bede opisywal jego odbudowę ..kraksa jest opisana tutaj:

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=4702&postdays=0&postorder=asc&start=0

kiedy przywiozlem go do domu zabralem sie ostro do roboty..i juz mam kilka pytan...

Czym klejic depron??zwykly klej polimerowy wystarczy?czy można wzmocnic ten model listewkami sosnowymi czy musza byc balsowe(takie byly orginalnie)?te orginalne polamaly sie i na jednym ze zdjec widac moment odklejania tych listewek..zamierzam skleic kadlub a potem przez cala dlugosc poprowadzic listewki...na pewno bede jeszcze mial pytania i bede je tu zadawal :mrgreen: :devil:

a teraz pare fotek...

 

3b3c07c018d9e38bm.jpg

3c80589b011276bcm.jpg

64c243b5d56991c5m.jpg

71f62c80c5d08bc0m.jpg

Tutaj widac odklejanie starych listewek...na ich miejsce przyjda nowe idace przez caly kadłub...

EDIT:Pomylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

bardzo dziekuje zaraz zaczne kleic i mam jeszcze jedno pytanie troszke nad wyrost...jaki silnik dac do tego modelu??czy zwykly"dzwonek" wystarczy??zawisu nie musi robic...ale taki bardzo powolny tez ma nie byc...mam baterie 3s 1000mAh i narazie musze na niej latac...(20-25c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pakiet co masz wystarczy w zupełności, silnik "dzwonek" również !!! Ja latałem na AXi 2208, mimo że producent zaleca 2212, to moj silnik był nad wyrost, nawet z dodatkowym pakietem 2S, kamerą i nadajnikiem model bez problemu szedł pionowo do góry.

Do klejenia można użyć klejnu 5min epoxydowego, lub CA, obydwa bardzo dobrze się sprawdzają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Faktycznie dostalem go od Pana Marcina i juz go prawie odbudowalemXDskleilem juz kadłub,jutro kupie lisewki sosnowe zaraz przykleje kabinke i oslonek silnika...no a potem czekac do stycznia na silnik i reszte wypasu...ehhh

a tutaj fota dalszych prac:)

df773bec5d66e5aa.jpg

Widac miejsce klejenia...

bc67b109af72213em.jpg

d20b913d5ea99989m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha super, widać wprawną rękę !!! A propos nie PAN !!! Przecież dziś się poznaliśmy po imieniu :P

Pamiętaj, żeby przy ppierwszym locie ustawić sobie małe wychylenia na lotkach i wysokości, bo model lubi żwawo reagować na stery, ale ogólnie jest bardzo przyjemny w pilotażu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i amm nastepny problem..a mianowicie taki..na zdjeciach zamieszczonych ponizej widac ubytek...ubytek ten powstaje po prawidlowym przylozeniu dziobu i owiewki(w jednym) do reszty kadluba(owiewka jest odlamana)czym uzupelnic ten ubytek??widac ze jest dosc duzy...myslałeme zeby zrobic to zwykla tacma a potem pomalowac na podobny kolor...a moze macie lepszy sposób??prosze o porade bo prace stoja :D:) :) :wink:

a oto fotki z 3 różnych stron:

dd9141ab9a25f2f2m.jpg

1feaf69de129ce52m.jpg

2c1e93abf8aaded8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil to tak:

 

kawałeczki cieńkiej płaskiej balsy (jakies malutkie kwadraty) wkleił od srodka do ścianek, a powstałe w ten sposób wgłebienie pomiedzy pękniętym depronem czymś wypełnił. Najlepiej poszarpane brzegi dociąc do linii i potem cos dokleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnei sam zastanawiałem się jak zrobic to podwozie??jak to powyginać??tam mam taka wrege i chyba do niej to zamocuje...a tu foty szprych i kólek...jak mam to powyginać??moze ktos by narysowal?

93caf6e20824bab1m.jpg

13169a518decf41e.jpg

wie ktos jak to powiginac??

Ps.Kólka zamocowane sa na gwincie od szprychy i nakretkach z podkladkami :)

EDIT:Bląd ort :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się szybko pisze to tak jest a pozatym to nie jest ''urzywana komurka'' by się czepiac po prostu za duzo "i"

Jak wolno to wcale nie jest lepiej :) O co chodzi z tym "i" ??

Co do wyginania: imadło kombinerki i młotek ... W czym widzisz problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.