Skocz do zawartości

ładowarka GWS C3-LP


adi-000

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to ładowarka którą prędzej czy później odstawisz na półkę. Tutaj naprawdę warto się zastanowić czy nie warto trochę poczekać, dołożyć i kupić choćby ładowarkę Imax B6

 

Miałem kiedyś podobną konstrukcję i bardzo szybko przesiadłem się na ładowarkę InteliControl (ala właśnie B6) - tamtą inwestycję dziś nazwałbym straconą. Pomijając fakt iż ładowarki te posiadają mizerne możliwości (przede wszystkim kiepski prąd ładowania do 1A) oraz główną ich wadą jest brak wbudowanej przetwornicy napięcia. W moim przypadku aby ładowarka mogła ładować pakiety 3s wymagane było dość wysokie napięcie wejściowe i uniemożliwiało to jej użycie na lotnisku (za niskie napięcie z akumulatora samochodowego - dziś rzecz niewyobrażalna). Nie wiem jak jest dokładnie w przypadku tych modeli ładowarek ale całkiem prawdopodobne że może być tak samo - sugestia na temat napięcia zasilania przez producenta jest najnormalniej w świecie mylna w przypadku takich ładowarek. Niższy zakres wystarczy dla 2s ale nie dla 3s. Chyba że rzeczywiście już te konstrukcje mają wbudowaną przetwornicę.

 

Do ładowarek z przetwornicą jako zasilacz domowy dobrze spisuje się stary zaadoptowany 12V zasilacz komputerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.