Skocz do zawartości

T-REX 450 problem z nadajnikiem ???


Bartolini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stanąłem przed dylematem kupna heli. Chciałbym napomknąć, że będzie to model, który ma mi służyć przez min 2 lata i nie mam żadnej aparatury, a doświadczenie w pilotażu mam tylko na "pokojówkach". Modelem chcę uczyć się latać na zewnątrz a potem (kiedyś tam za parę lat) spróbować jakiś figur 3D ;)

Zanim tu trafiłem polowałem na coś w stylu Big Lama. Jednak czytając posty bardziej doświadczonych kolegów mój cel skierował się ku czemuś bardziej "pro".

Więc stoję przed dylematem: KDS 450 RTF=ok.1000zł nowy i na allegro jest T-rex 450 Plus RTF z aparaturą Futaby za 1400zł używka. Kwotą, którą dysponuję to 1500zł i mam 2 stówki na podwozie treningowe i na małą nieuniknioną przygodę.

Nie przeczę, że trochę czasu mi zajęło zanim z domowego budżetu wygospodarowałem pieniądze na ten cel i nie chciałbym być zdegustowany po kupnie...

Wykluczam też, że zaraz po otwarciu pudełka pobiegnę na łąkę żeby zobaczyć jak to śmiga bo jak goście z YouTube tak potrafią to ja też ;) najpierw symulator ;)

Jednym zdaniem poluję na dobry model z dostępnymi częściami.

Dziękuję za sugestię i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to T-REX. Pozatym masz dobra aparaturę ( choć niewiadomo jaką ale Futaba ). 200 zł może być mało :D lataj Kolego na symku ile wlezie. Jak tam będzie Ci dobrze szło, to dopiero próbuj swoich sił w realu. Pamiętaj że jest to drogie hobby. Droższe niż latanie płatowcami ;) i nie chodzi tu o cenę modeli lecz o krety których Ci jak najmniej życzę :D

 

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj jakiegoś Rexia, w tej cenie może znalazłbyś 500tke ;)

 

I zamiast wersji Plus znajdź normalnego Rexia, a nie okrojoną wersję. Np:

http://allegro.pl/align-t-rex-450-pro3g-v2-2-nowe-pakiety-helipro-pl-i3117230251.html

 

I zostaje Ci na aparaturę np na używaną DX6i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zaoferował mi do poskładania takie coś:

"- nowy kit HK 450GT V2 (full aluminium i carbon, łopaty laminatowe; części zgodne z Align 450V2 SE)

- nowy silnik Turnigy Typhoon 450H 2215H

- nowy regulator Turnigy AE-45A

- nowe serwa na tarczę Corona 939MG

- używany żyroskop Align GP750 + serwo Align DS520 w bdb stanie

 

Zastanawiam się ciągle bo tak naprawdę to na dobrego, nowego Reksia z aparaturą to ze 2 tyś musiałbym chyba mieć.

A taki KDS to 1000 i mam na symulator, jakieś pakiety i podwozie treningowe.

Nie znam się która aparatura byłaby dobra (bo ma służyć długo) wiem, że prym to Futaba i Spektrum, a heli używane.... Ludzie napiszą że super, bez kreta itp, a Bóg jeden wie co się z nim działo i co było powymieniane. Ja jestem lajkiem i nie odróżnię wymienionej części od ori.

Nie wiem jaki wpływ na całość konstrukcji mają takie "gleby". Czy po wymianie będzie "jak nowy"??? Zawsze zostaje to "jak".

 

Ehhhhh...

 

Najlepiej jakby ktoś palcem pokazał. Taki i taki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź do kilku sklepów modelarskich, weź do ręki T-Rex'a i jego klony takie jak HK czy CopterX . To powinno rozwiać Twoje wątpliwości, dlatego ceny nowych Rexów są takie, a nie inne. Jeżeli masz możliwość kupienia fajnego używanego Rexa za dobre pieniądze to nie ma co kombinować... Ten z allegro się nie sprzedał za 1100zł więc spokojnie możesz jeszcze coś utargować. Chociaż cena jest według mnie i tak bardzo dobra. Ma porządną elektronikę, jest już bez flybara.

 

Najkrócej powiem tak: miałem w rękach różne heli i obiecałem sobie, że nigdy więcej nie kupię nic gorszej jakości niż Align, to takie minimum. Wolę poczekać i dozbierać. Klonów się wyrzekam, ostatnio miałem nowy kit CopterX i rama była wycięta jakby ktoś robił to dremlem w garażu... Ogólnie wykonanie bardzo marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikami do 3D nie latam i może trochę zamieszam, ale sam kiedyś miałem zamiar kupić KDS 450 Quiet. Przemówił, a właściwie potwierdził to głównie ten film (do drugiego nie mogę znaleźć linka):

Następnie w RC Przeglądzie Modelarskim ukazał się artykuł na temat tego modelu (tutaj jest jego internetowa wersja): http://www.rcmodel.p...11-70&Itemid=12 .

Osobiście kupiłbym dobrą aparaturę i KDS'a w wersji KIT, a następnie włożył do niego mocniejszy silnik, profesjonalne serwa i wydajny pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w pobliżu nie ma sklepu co by oferował Reksia. Miałem w ręce KDS'a i szczerze powiem, że te plastiki trochę mnie zraziły. Ze zdjęć nie wywnioskuje jakości wykonania....

 

Natomiast przeglądając oferty spotkałem coś takiego:

http://allegro.pl/najcichszy-model-kds-450-quiet-i3155558687.html

albo:

http://allegro.pl/kds-450sv-nowe-wcielenie-kultowej-450tki-i3155509084.html i ten do mnie przemawia :)

 

Nie chce składać modelu bo podejrzewam jak to się może skończyć, a regulację i wymianę "zużytych" części będę jakoś musiał ścierpieć.

 

chciałbym kupić gotowy zestaw tzn. model z aparaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam helikami już kilka ładnych lat i z własnego doświadczenia napiszę Ci tylko jedno: cokolwiek nie kupisz, to po pierwszym sezonie większość części będziesz miał wymienionych. Krety, których Ci nie życzę, są nieuniknione i po każdym wymiana części na nowe.

Jak dla mnie to najlepszą opcją jest kupienie nowego kitu klona t-rexa, poskładanie go, wyregulowanie i nauka na takim właśnie. W miarę "kretowania" sprzętu możesz wymieniać sukcesywnie części na aligna i w momencie, kiedy będziesz już jako tako latał, klon stanie się semi-oryginałem. :)

Podstawą jest symulator i 300zł za oryginalnego PhoenixaRC nie jest wygórowaną ceną. Tym bardziej, że wszystkie aktualizacje masz za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepszą opcją jest kupienie nowego kitu klona t-rexa, poskładanie go, wyregulowanie i nauka na takim właśnie.

Właśnie sobie przypomniałem o Tarocie. Model tak podobny do T-rexa, że wiele osób go pewnie nie odróżni, a z tego co słyszałem, to opinie są bardzo dobre.

http://rcforever.pl/..._TAROT-190.html

Niestety z dostępnością słabo, ale osobiście nadal uważam, że najlepiej byłoby kupić wersję KIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponował Ci Piotrek to dobra opcja. Sam mam zestaw w takiej konfiguracji tylko z tańszym gyro. Wcześnij miałem rexa i wg. mnie nie ma sensu przepłacać za firme szczególnie na poczatku latania- praktycznie to jedno i to samo . Czesci do HK 450 bardzo tanie jak i cały zestaw w HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba symulator sobie odpuszczę na rzecz jakiś części na wymianę bo teraz znalazłem jedynie za 430....

Jeszcze trochę czasu do dobrej pogody zostało, ale raczej kupię już zestaw z aparaturą i na nim będę próbował swych sił...

Ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, że nie będziesz w stanie latać bez wcześniejszego treningu na symulatorze. Przyda się on nie tylko na początku, ale też wtedy, kiedy będziesz dobrze latał i próbował nowych akrobacji. Np. ja mimo tego, że latać potrafię (samoloty), zawsze nowe elementy 3D ćwiczę dokładnie w Phoenix'ie, dzięki czemu w powietrzu wystarczy parę prób, a nie roczna nauka danej figury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Primo dzięki wszystkim za rady i zrujnowanie przysadki ;)

W takim razie heli jeszcze poczeka.

Jeszcze pozawracam głowy odnośnie aparatury.

Może być taka:

http://allegro.pl/ap...3139055226.html

??????

ile punktów na 10 ????

Chciałbym, żeby chociaż ona była nowa.... I posłużyła trochę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytałem i w sumie zdania w większej większości są pozytywne dlatego zdecydowałem o zakupie.

Do tego wziąłem interfejs z symkiem :)

Niestety nie dostałem instrukcji po POLSKU do ustawień do heli. (może ktoś pomoże??)

Po walce w mej głowie i portfelu wygrał Reksio (też z Bielska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.