Skocz do zawartości

Problem z opaleniem MK 16.


TOMEK.CEKALA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki panowie za wszelką pomoc,emeczka chodzi jak pszczółka :D :D :D,problemem okazało się zbyt małe i lekkie śmigło,po założeniu koła zamachowego,odpala i wkręca się na obroty bez większych problemów,odpaliłem ją również na śmigle ale sprawia to już dużo więcej problemu,po odpaleniu trzeba błyskawicznie zwiększyć kompresję i dalej idzie już z górki,wypaliłem dziś o koło 100ml paliwa i powiem szczerze że jeszcze żadem silnik nie przysporzył mi tyle problemu,a to podobno silnik dla początkujących :)Mam jeszcze pytanie,jaki śmigło będzie dobre do tego silnika.?

 

PS, od dziś zbieram na rozrusznik ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam daj film,ja użyłem dokładnie takich samych składników jak ty i w podobnych proporcjach.

Za tydzień będę miał czysty eter dietylowy,wtedy spróbuję zrobić trochę inną mieszankę.

Wiatrak,silnik próbowałem odpalić już wcześniej,ale po pracy nie ma zbyt wiele czasu i to były próby po 15-20 minut dziennie dopiero w piątek i sobotę próby były intensywne czyli cały dzień z przerwani na odpoczynek ręki,łatwo też nie było,po pierwszym dniu palec zsiniał i napuchł :P ,ale dzięki temu nauczyłem się używać kijka.

Co do śmigła to 7/4 właśnie stosuje i jest ono za małe,wyczytałem w necie że powinno być 22/12 czyli jakieś 9/5 ewentualnie trochę mniejsze 8/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolibra od sylwi, :)

Jena wygląda na nie kompletną,śmigło to Graupner 7/4.

to są silniki chyba nie do odpalenia, przynajmniej mnie się nie udało odpalić żadnego, mam ich kilka choć raczej w kiepskim stanie więc może Tobie się powiedzie :)

 

 

EDIT

oo.. przepraszam znalazłem film

 

 

jednak się da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są silniki chyba nie do odpalenia, przynajmniej mnie się nie udało odpalić żadnego, mam ich kilka choć raczej w kiepskim stanie więc może Tobie się powiedzie :)

To i mnie pocieszyłeś :( .Na szczęście na razie nic za niego nie dałem,czekałem na końcówkę i wtedy miałem zamiar podbić cenę B) .Dzięki za info w takim razie trzeba dalej polować na coś innego.

 

 

Instruktor mam właśnie śmigło 7x4 ale strasznie ciężko uruchomić ten silnik na takim śmigle,ale jak zaskoczy to osiąga niezłe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da się ale i tak odpuszczę,no chyba że cena nie wzrośnie za dużo.

 

Na dowód że silnik pracuje wstawiam film z pracy silnika,odpalony na śmigle 7x4,o dziwo nie sprawiło mi to większego problemu,silnik zaskoczył bardzo ładnie,co prawda z większym śmigłem odpala się łatwiej,ale jak się złapie trochę wprawy w regulacji to z mniejszym też łatwo da się uruchomić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie da się ale i tak odpuszczę,no chyba że cena nie wzrośnie za dużo.

 

Na dowód że silnik pracuje wstawiam film z pracy silnika,odpalony na śmigle 7x4,o dziwo nie sprawiło mi to większego problemu,silnik zaskoczył bardzo ładnie,co prawda z większym śmigłem odpala się łatwiej,ale jak się złapie trochę wprawy w regulacji to z mniejszym też łatwo da się uruchomić ;) .

 

Chyba pobawię się też swoimi samozapłonami ;) Może odkurzę też jakiś model na uwięzi do tego sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

MK 16 jak i MK17 bez problemu odpala na 7x4. Kiedys te motorki były używane do szkolnych modeli na uwięzi. W modelach były mocowane głowicą w bok. Tak jeszcze łatwiej się je odpala bo zamykając kanał wydechowy tłokiem nalewasz do kanału 2-3 krople paliwa i przy kręceniu śmigłem paliwo dostaje się do cylindra. MK do rozruchu potrzebuje lekkiego przelania. W mojej do odpalenie luzuję kompresję około pół obrotu i odkręcam paliwo też o pół obrotu( od położenia maksymalnych obrotów). Do pierwszego rozruchu to iglica paliwa 2,5 obrotu. Z kompresją trochę trudniej(po trochu dokręcać aż zacznie dawać odgłosy). Drewienko to trochę profanacja. Rękawicę rozumiem, śmigła są dość ostre. Do KMD myślę że najlepiej podejdzie śmigło 9x4 do 9x5. KMD to trochę inna bajka, jak wyregulowany to pali od kopa na pełnej kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.