Jump to content

Problem z komputerem


szymon-flightory
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam oto taki problem.Gdy uruchamiam komputer wszystko idzie normalnie, jest ekran "Trwa uruchamianie systemu windows", przechodzi dalej i pojawia się czarny ekran i kursor. Później już nic się nie dzieje. Mogę sobie pomachać myszką :P Oprócz tego mam komunikat, że pliki na dysku nie są spójne. Skanuje dysk lecz wyskakuje nieokreślony błąd i nic z tego. Była wskazówka by zrobić przywracanie systemu, lecz nie mogę włączyć normalnie komputera i tego zrobić. Jedyne co działa to tryb awaryjny, z którego piszę teraz, ale w awaryjnym nie można przywrócić systemu. Patrzyłem, że ostatnia aktualizacja systemu była 2 dni temu co nie może być przyczyną gdyż wszystko zaczęło się dziś. Proszę o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Odpal wiersz poleceń i uruchom "chkdsk c: /f /r" trochę "pomieli" (w zależności od rozmiaru i typu dysku może to być nawet kilka godzin) jeżeli jest to problem z systemem plików to powinien dać się rozwiązać w ten sposób.

Link to comment
Share on other sites

Na przyszłość:

 

Podczas uruchamiania komputera po POST (jak już piknie i ma ładować system) wciskasz f8 i wybierasz tylko wiersz poleceń i powinno zadziałać, Jak nie to odpalasz instalatora Windows z płyty i wybierasz konsolę odzyskiwania systemu i tam uruchamiasz. Inna opcja to jakiś linux LiveCD i tam naprawiasz :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.