Skocz do zawartości

Który heli??


marijuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Pomimo że jestem nowy zdążyłem napisać już chyba we wszystkich działach:D. Mam problem. Chce sobie kupić dobry heli ale nie wiem który wybrać

 

http://www.allegro.pl/item145653934_helikopter_zdalnie_sterowany_sky_shadow_3835_nowy.html#photo

 

 

albo

 

http://www.allegro.pl/item148276804_r_c_helikopter_z_filmem_demo_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To ten sam heli w roznych obudowach.

Wez ten ktory Ci sie bardziej podoba.

Oba sa bardzo stabilne w locie , kierowanie polega na roznicowaniu obrotow lopat wirnikow nosnych , a wirnikiem tylnym powodujesz ruch do przodu lub tylu.

 

Pamietaj o wywazeniu w osiach przod -tyl, i lweo - prawo.Po starcie ma wisiec sam.

 

Edit:

Przemka propzycja jest duzo trudniejsza do opanowania w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie opłaca się kupować żadnego z tych helików. Są to zabawki, a nie prawdziwe modele. Mają one ograniczony zakres ruchu poniewarz nie mogą latać bokiem, mogą się one jedynie obracać wokół własnej osi. Pozatym co będzie jak coś sie popsuje ?? gdzie szukać części zamiennych ?? Gdybyś chciał w przyszłości latać na lepszych helikopterach to doświadczenie zebrane podczas obslugiwania tej maszyny nie przyda ci się, poniewarz działa ona inaczej niż "prawdziwe" modele.

 

Radzę ci zacząć zbierać pieniądze i kupić Dragon Fly 4 firmy Walkera Jest to dobry wstęp do latania śmigłowcami. Sam jestem posiadaczem takiego. Napoczątku miałem z nim pewne problemy ale tylko dlatego, że kupiłem używanego, a poprzedni właściciel był osobą która nieznała się na helikopterach. Gdy jednak udało mi się wszystko naprawić to byłem bardzo zadowolony, helik lata wyśmienicie (oczywiście po jakimś czasie.. napoczatku strasznie trudno się tym steruje ;))

 

 

Ps.

nie kupuj używanego !! ja kupiłem za 300zł używanego, ale musiałem kupić części warte 100zł więc kosztował tyle co nowy, oraz dużo nerwów ;D. Gdybym teraz miał kupować to napewno wolałbym dozbierać pieniądze i kupić nowy a nie używany.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj DF4 lezy i sie kurzy .Bardzo nie stabilny i trudny w locie.

Fakt ma wiekszosc funkcji normalnych heli.

Ale jest maly , fabrycznie nie wywazony i ma sporo luzow na wszelakich polaczniach.

Efekt ze w domu nie polatasz.

Jesli masz dostep do hali sportowej to zupelnie inna gadka.

Duzo miejsca na bujanie na boki zanim opanujesz spkojny zawis.

Poza tym heli to specyficzna zabawka i nie wszystkim odpowiada nimi latanie wiec jak wydasz 140 zl i ci nie bedzie to odpowiadac to bedziesz mniej w plecy nz 400 na Walkere DF4 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mój Df zaczął ładnie latać gdy mu stabilizatory dobrze ustawiłem. A co do luzów to miałem jedynie na wale - "latał" do góry i na doł, ale 2 podkładeczki załatwiły sprawe ;). Napoczątku miałem co do niego mieszane uczucia, ale gdy wyrównałem stabilizatory (miałem je nie równo przykręcone) i po paru dniach ćwiczeń helik już się lepiej zachowywał. Oczywiście napoczatku zaliczyłem bardzo dużo razy ściany czy meble :D, ale miałem takie szczęście, że nic się nie uszkodziło (nie liczac małych zadrapań na łopatach). A co do tego, że df P. Tomka lata gorzej od mojego może też wpływać pech.. raz się zdaży lepsza seria... (bez luzów), a raz gorsza...

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous
Chce kupić helikopter spalinowy z wszystkim co jest potrzebne do latania czyli zestaw Ready to fly. Mój budżet to 10000 zł.

Przypomnialy mi sie posty na forum onetu przy okazji salonu samochodowego:

"mam 250.000PLN, czy lepsze BMW ZX-81 czy przechodzone Ferrari C-4 w bombowym kolorze?"

a pod tym 100 postow klasy: dresiarz! komuch! zostan se w UK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak przystało na Admina, dołączam do tematu:)

 

Naszło mnie na mini-heli poradźcie coś kompletnego, jestem w tym temacie zupełnie niezorientowany, Mam MC-19 więc nadajnik mi nie potrzebny wyszystkie niezbędne miksery są . Nie podchodiz mi lama wolałbym coś jak typowy helik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie na mini-heli poradźcie coś kompletnego, jestem w tym temacie zupełnie niezorientowany, Mam MC-19 więc nadajnik mi nie potrzebny wyszystkie niezbędne miksery są . Nie podchodiz mi lama wolałbym coś jak typowy helik :D

 

Hm ... konkretny to i konkretnie kosztuje. Bardzo dobra alternarywą (moim zdaniem) są modele E-Sky KingV2 lub Belt CP oba sterowane w sytemie CCPM :wink:. Maja dość dobrą opinie na RCGrups :D niestety ale nie dostępne u nas w sklepach, można spotkać na Allegro. Najlepiej kupić w Hong Kongu, cena jest dość atrakcyjna nawet jak by doliczyli Cło i Vat. Po przeanalizowaniu cen najbardziej popularnych modeli i ich częsci u nas, to częsci też sie opłac "ssać od skosnookich :devil:

 

A żeby dowiedzieć sie podstawowego ABC o heli - szukać i czytać, wiedzy jest sporo w necie :P

 

Jak dobrze pójdzie to i ja niebawem wejdę w posiadanie E-Sky Belt CP :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A zdajesz sobie sprawę Motylu jak łatwo na początku jest rozbić "typowy heli" ? Naczytałem się całej masy opisów jak ludzie z neta rozbijali pół heli przy pierwszym locie nawet z podwoziem treningowym :)"

typowy heli -jeśli mowa o prawdziwym heli RC , a nie zabawkach typu made in china czy tajwan , to nie sposób go tak łatwo rozwalić , no chyba że jest się prawdziwym idiotą .

Jeżeli decydujemy się na model , a następnie kupujemy to wiadome i logiczne że wszystko wymaga wyregulowania , wyważenia , i tp. jak wszystko się ustawi heli się słucha każdego ruchu drąga i lata bardzo stabilnie . no ale jak ktoś kupi zabawkę i wyjmuje z pudełka nie poświęcając nic dla modelu to potem rozpisuje się na forum czemu to czemu tamto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A zdajesz sobie sprawę Motylu jak łatwo na początku jest rozbić "typowy heli" ?

 

Ehh.... "markuz" nie ma takich rzeczy których nie można zniszczyć - to po pierwsze :wink:

 

Po drugie, jeżeli ktoś wyjmuje model z pudelka i chce latać ... to jest typowym ignorantem a jak go na to stać to już jego sprawa :rotfl:

 

Po trzecie - piszemy o modelach PEŁNO STEROWNYCH t/zw typowych heli i pomimo tego że są produkowane w chinach lub tajwanie (podejżewam że te "markowe" też tam są robione :mrgreen: ) są modelami mającymi pełną możliwość serowania, łącznie z możliwościa akrobacji 3D :P . Oczywiście jest to uzależnione od posiadanej aparatury i umiejętści że o wiedzy już nie wspomnę :crazy:

 

Uff ... to na tyle :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben, jak byś ssał tego Belta z HK daj znac może razem coś zorganizujemy

 

Niestety nie będzie to możliwe, model przeznaczony dla mnie będzie zakupiony w Dublinie i dotrze do mnie na swięta :) Przyszły serwisowy zakup częsci ( pewnie bez tego się nie obejdzie :lol2: ) planuję właśnie w HK. Notomiast bardzo chętnie udostępnię wszyskie namiary znanych mi sklepów z częsciami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEN jasne że nie ma rzeczy której by nie można było rozwalić , sam zaliczyłem kreta ale z mojej winy (brawura) a nie z winy modelu .

śmieszą mnie tylko takie sprawy że coś jest łatwo rozwalić , nawet przy dostatecznej braku wiedzy i latawiec dobrze nie poleci , jest taki mit co do heli że są trudne w sterowaniu i tak dalej , moim zdaniem bzdura totalna , znam ludzi co zaczęli z heli rc od spalinek i jakoś do dziś latają i bardzo sobie chwalą , no ale zanim kupili sporo poczytali i pytali doświadczonych kolegów co wsadzić w model by poprawnie latał .

No ale jak zapalony gość kupuje sobie zabawkę i następnego dnia chciałby już beczki kręcić to i potem pisze że heli łatwo rozwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.