Jump to content

Tulix 2.0 Złamana rama silnika.


Wiurek
 Share

Recommended Posts

Mam pewien problem, mianowicie podczas dość dobrej pogody zerwał się mocniejszy wicher i porwał mój szybowiec Tulix 2.0 prosto w krzaki.

Nic poważniejszego się nie stało, oprócz pęknięcia ramki silnika ( mechanizm wysuwany). Niestety jest to plastik, dość toporny. Początkowo

myślałem o sklejeniu, ale z uwagi na to iż jest to mocowanie silnika i będzie działała na to naprawdę duża siła to dałem sobie spokój z klejem.

 

Czy ma ktoś może jakiś pomysł jak to zrobić?

 

Zdjęcia:

 

post-12686-0-99861300-1367602742.jpg

post-12686-0-47521300-1367602743.jpg

post-12686-0-83314300-1367602743.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sklej odpowiednim klejem tworzywo-te wszystkie części..jak klej zwiaże poniżej silnika za pęknieciem przewierć otworki nawet 4 szt 2 z tyłu 2 z przodu o średnicy żyłki wedkarskiej grubszej. Jeden z końcow zrób pentelkę przeciagnij przez otwor/ nadmiar obetnij/ zrób jakby wzmacniajaca opaske wokól silnika. Zakończ w drugim otworze w ramce-zawiaz zrób pentelkę tam gdze masz dostep- rozrób klej / żywicę /- nanieś pędzelkiem gdzie się da / obyś klejem nie rozpuscił żyłki. Wszystko musi być ciasno bez luzow zmontowane. 2-ga wersja to opaskę zaciskowa cieniuka / do montarzu elektryki/ pod statywem silnka za peknieciem zrób na miarę opaski 2 otwory ..opaską po sklejeniu ściagnij wszystko-to chyba wygodniejsze bez wiazania. Te opaski cienkie -dość krótkie - złoż do kupy 2-3

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kolego, sam niestety nie mam aż takiego doświadczenia. Skorzystam z opcji numer 2. W poniedziałek powinienem już coś zmajstrować i wstawię zdjęcia.

 

Tylko pojawia się jeden problem, tylna część silnika jest ruchoma. Cała obudowa się kręci, co nie daje możliwości zrobienia takiego związania, natomiast mogę zrobić to przy tych nóżkach oraz w jednym miejscu na silniku, zobaczmy jak to wszystko wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Możesz po sklejeniu części góra -dół / te pękniete/ spiąć klamerkami na klej...wywierć otworki / albo rozgrzej klamerki i gorące zatop w pęknietych alementach / np 1mm zrób malutkie klamerki np ze spinacza i wciśnij na klej...KOMBINUJ...jakbym miał to w rekach to o wiele prosciej ale żaden problem-tylko chęci..POWODZENIA i lataj..

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na konstrukcję ze zdjęć i wcześniejsze porady ze sznurkami, żyłkami, otworkami i nie wiadomo czym jeszcze proponuję co następuje.

Z płytki laminatowej wytnij płaskownik takiej szerokości jak element na którym jest silnik. Wykonaj w nim otwory na oś silnika i śruby.

Dopasuj to tak aby płaskownik wszedł między ramiona oryginalnej konstrukcji i wklej.

Według mnie takie rozwiązanie będzie najtrwalsze i estetyczne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.