Skocz do zawartości

Pytanie zielonego:/


marijuz

Rekomendowane odpowiedzi

poczytałem poczytałem............ ciekawa stronka ale nie odpowiada na wszystkie moje pytania:/ :? Nie wiem co jest koniecznie potrzebne do modelu , a co jest tylko dodatkiem.Wiem do czego służa wszystkie części ale nawet gdybym zgromadził potrzebne części to nie wiedziałbym jak je podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nauczyć sie czegokolwiek potrzebujesz:

 

Model lub materiały

 

2 serwa 9 lub 5g za 25zł

 

Nadajnika i odbiornika

 

Pakietu zasilającego 4xAAA {tylko akkumulatorki}

 

Ładowarke - zasilacz

 

Za niecałe 500zł mozna kupić prawie wszystko co potrzebne ci bedzie do modelu

 

http://rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=1486

 

Mozna bylo tez kupić wersje bez serw ... trzeba zadzwonić

 

Model albo budujesz sam albo kupujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz napisz najpierw jaki masz sprzet ,albo co chcesz robic(latac) i wiecej onkretow.

Do latania potrzeba nadajnika, odbiornika, serwomechanizmów i zasilania.

Teraz pora na decyzję: samoloty z napędem, czy szybowce?

Jak szybowce, to wystarczy to co powyżej.

 

Jak z napedem, to na początek odpowiedz sobie na pytanie: elektryki, czy spaliniaki?

 

Elektryki- potrzeba elektrycznego silnika napędowego i jego zasilania, oraz regulatora obrotów którego wbudowany układ (tzw. BEC) jednocześnie zasila odbiornik i serwomechanizmy (z zasilania silnika).

Tu pora na decyzję silniki szczotkowe, czy bezszczotkowe (regulatory i silniki nie dają się zamieniać)?

Do elektryków z reguły stosuje się lżejsze odbiorniki i serwa !

Do zabawy w elektryki potrzebna jest ładowarka, najlepiej jak najbardziej uniwersalna (do ładowania pakietu zasilającego silnik).

 

Spalinki-potrzeba silnika spalinowego na początek najlepiej żarowego.

Do jego obsługi na ziemi potrzeba zasilania żarzenia świecy, warto mieć rozrusznik elektryczny i jego zasilanie.

Do pracy w modelu odbiornik i serwa potrzebują zasilania.

W modelach spalinowych (z reguły większych od elektrycznych) stosuje się mocniejsze serwa i pewniejsze odbiorniki (czyli w praktyce cięższe i droższe).

W zasadzie do spalinek wystarcza ładowarka z kompletu aparatury (do ładowania pakietu odbiornika i nadajnika).

 

Tyle mi przyszło do głowy na początek.

Odpowiedz sobie na te kilka pytań, bo niestety mało co w modelarstwie jest uniwersalne.

 

Podłączeniami będziesz się zajmował, jak zdecydujesz już które to urządzenia i poczytasz ich instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja coś pomoge!

Osobiście polecam zestaw z rckorpion.pl zaproponowany przez ertman_176

Kupiłem jakiś miesiąc temu sam nadajnik za 199zl ale po dokupieniu całej reszty tzn. serw, odbiornika wysło że bardziej opłaca sie ziąć ten zestaw.

Na początek zupełnie wystarcza tym bardziej że chcesz latać prostym szybowcem.

Do tego zestawu wystarczy dokupić silnik(szczotkowy lub bezszczotkowy to już sam decydujesz), regulator i pakiet zasilający i już możesz próbować robić własne proste modele z napędem elektrycznym.

A co do tego jak podłączyć to w zestawie jest instrukcja a dokładniej Hubert wyjaśnił opcje w temacie dotyczącym właśnie tej aparaturki:

http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=311

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.