Skocz do zawartości

Turbina Jetcat P60 SE


Al3x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zakładce moc, w specyfikacji jest napisane, że powyższa turbina ma moc 13LB i 165000 rpm.

Oznacza to, że maksymalna waga, którą jest w stanie unieść ta turbina wynosi 5,9kg? (13LB ~ 5,9kg)

I czy w helikopterach rc, sytuacja wygląda tak samo czy są jakieś różnice? Od razu dopowiem, że turbina ma siedzieć w helikopterze, którego waga będzie przekraczać 20kg, dlatego pytam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Rozwiązaniem Twojego problemu przekładnia,jaka średnica wirnika głównego?.

Musisz dobrać tak przekładnie aby turbina pracowała na 80% obrotów a ty sterujesz Tylko skokiem łopat niestety akomodacja turbiny(przyśpieszenie) może być za mała.

Nie wiem czy masz już turbinę czy myślisz o kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę dopiero o jej kupnie. Podejrzewałem, że jej moc może być jednak zbyt mała. Cały model buduje od podstaw sam łącznie z kadłubem. Łopaty wirnika również będą wykonane przeze mnie z włókna węglowego, a średnica wirnika będzie wynosić niespełna 3 metry. Jako, że kwota silnika, który dałby temu radę to koszt ok 5,200$ za Jetcat'a bądź 4,900€ za Pahl Turbine, przemierzałem internet w poszukiwaniu turtoriali DIY jednak nie natknąłem się na silnik, który byłby mocniejszy od tego P60 SE, o którym jest temat. Cóż chyba po prostu trzeba zacząć odkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Najlepszym a jednocześnie najdroższym rozwiązaniem jest zakup.

Możesz bawić się sam,opcje masz dwie napęd na przekładnie na zimnej lub na gorącej stronie.

Każde rozwiązanie ma + i -.

W mojej ocenie lepiej i wbrew pozorom taniej jest kupić gotowy zestaw.

Do wyboru masz: JetCat-a, Wren-a,Pahla i Jakadoskiego.

Budowa takiego dużego śmigłowca od podstaw to zajęcie na kilka lat CZY STARCZY CI CIERPLIWOŚCI?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W zakładce moc, w specyfikacji jest napisane, że powyższa turbina ma moc 13LB i 165000 rpm.

Oznacza to, że maksymalna waga, którą jest w stanie unieść ta turbina wynosi 5,9kg? (13LB ~ 5,9kg)

I czy w helikopterach rc, sytuacja wygląda tak samo czy są jakieś różnice? Od razu dopowiem, że turbina ma siedzieć w helikopterze, którego waga będzie przekraczać 20kg, dlatego pytam.

Pozdrawiam.

Proponuję Ci kolego zapoznać się dokładniej z tematem tego typu napędu w smigłowacach i nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już znalazłem w internecie kilka schematów silnika turbowałowego i stwierdzam, że faktycznie przerabianie turbiny będzie mijać się z celem

Nie pozostało nic innego jak odkładać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę zawsze z zasady, ze jeżeli mam pytania na tak podstawowe problemy w nowej dziedzinie, tzn. że nie powinienem się jeszcze do niej zabierać. Najpierw trochę doświadczenia i wiedzy. Za tak nowy pomysł zabierać się trzeba dopiero, gdy nie będę musiał pytać na FORUM w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.