Skocz do zawartości

Extra zasilana silnikiem cox 0.8ccm


Ghandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

dzisiaj siedzialem w pracy... no i mając w głowie słowa Tomka ze PONOĆ gdzies mówili ze stać mnie manualnie na coś więcej niż Wicherek.... to wykonałem coś takiego: ( wybaczcie jakosc fotek - cykałem telefonem).

 

extra_1.jpg

extra_2.jpg

extra_3.jpg

extra_4.jpg

extra_5.jpg

extra_6.jpg

extra_7.jpg

 

 

Rozpiętość - 76 cm, Waga jeszcze nie znana, jesli dobrze sie dzis uwinę to... dzisiaj ją chyba skończę :D

 

pojutrze zakup podwozia ;) oczywiscie węgielek ;) no i kóleczek ;) i zobaczymy co to będzie robiło w powietrzu.

 

Planowane wyposażenie - 3xmikroserwo (kierunek, lotki, wysokość), odb rex5, zasilanie + wskaźnik naładowania pakietu i - o dziwo, planuje wreszcie jakis ludzki wyłącznik zasilania, już mnie znudziło ciągłe rozpinanie pakietu goldami ;)

 

Tylko jak zwykle nie zrobie osłonkina silnik bo nie potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

z uwagi na to, ze sa jednak swieta, nie daned mi bylo dlubnac wiecej ponad to:

 

extra_1a.jpg

 

extra_2a.jpg

 

extra_3a.jpg

 

myslalem ze przynajmniej okleje kadlub ale... z drugiej strony - czy mi sie gdzies spieszy?

 

Waga tego co widac - 80 gram ;) po dolozeniu folii, wyposazenia no i silnika... waga pewnie 'troche' skoczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie w jakiej skali drukowałeś Ghandi, i czy w modelu będą lotki ?? :D

 

szczerze mowiac -nie pamietam :D, tak jakos drukowalem zeby jedna polowka skrzydla weszla mi na arkusz A3 w poziomie ;) musisz pokombinowac.

 

Lotki?Oczywiscie ze będą, przeciez to Extra ;)

 

co do wzniosu - gorna krawedz dzwigara jest prosta, dolna lekko podchodzi do gory, mozna powiedziec ze ma lekki polwznios - zgodnie z planami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że na fotkach nie widać tych fotek

-fajny cytat

 

 

z jakich materiałów jest model tzn. boki kadłuba wręgi . żeberka itd .

 

jak widać balsa :roll: wręgi ewentualnie ze sklejki

 

czy w modelu można zastosować napęd elektryczny ?

 

A w jakim modelu nie można?

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=2761

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Bartek wykrakałem ... :D

Jednak stać Cię więcej niż Wicherek. : :P

 

Jeśli coś jeszcze mogę doradzić ,to przy tych wymiarach wychyły lotek i sterów minimalne ,a oblot w typowo bezwietrzną pogodę ,bo inaczej będzie jak kiedyś ktoś napisł na forum.

"Miał być zakręt ,a wyszły 3 beczki " .... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Bartek wykrakałem ... :D

Jednak stać Cię więcej niż Wicherek. : :P

 

"Miał być zakręt ,a wyszły 3 beczki " .... :mrgreen:

 

dobre :) nadaje sie na podpis do profilu :)

 

podjalem pozatym decyzje - jeden model od a-z ;) czyli - najpierw skoncze extre a potem... chce zrobic cos na 4suwik, prawdopodobnie bedzie do RWD5 wg planow alehar'a, przy czym pytanie jest istotne - czy TAKI silnik będzie ok dla niewielkiego modelu? ( tzn jaki powinienem przewidziec rozmiar i wage modelu pod ten silnik? model ma latac spokojnie i miec maly zaps mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Robert za informacje :) faktycznie, roznica jest porazajaca :o

 

tak sie zastanawiam - moze lepiej kupic ciut wiekszy silnik, zawsze bedzie mozna go wykorzystac do czegos innego, jakiegos dwuplacika?

 

ciagle tylko potrzebuje informacji jaki silnik dobrac do modelu ok 1.5 m rozpietosci, nie wiecej (warunki w domu nie pozwola mi na przechowanie wiekszego modelu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj niewiele wskoralem, ot wycialem kabinke z szamponu za 2 pln ;)

 

extra_9.jpg

extra_10.jpg

 

powoli powstaja lotki i reszta detali skrzydla ;) na fotkach brakuje oczywiscie czesci ruchomej statecznika pionowego, ale nie chce mi sie z nim uzerac do fotek,co rusz mi odpada bo zaczepia dolem o ziemie ;)

 

myslalem ze pojdzie mi szybciej z modelem, ale... powiedzmy sobieszczerze i po raz kolejny - a bo to mi sie gdzies spieszy? waga skrzydla - 37 gram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciagle tylko potrzebuje informacji jaki silnik dobrac do modelu ok 1.5 m rozpietosci, nie wiecej (warunki w domu nie pozwola mi na przechowanie wiekszego modelu.)

 

A to to zależy chyba od wagi modelu :lol: Ja mam 75cm samolocik na cokie 0,33 cm i daje radę :mrgreen:

 

 

I to będzie na Cox-ie 0,8 cm :P Ciekawe czy malutki coxik się sprawdzi w małym akrobacie:D I jeszcze takim nawiasem małym, która to ekstra w pomniejszeniu z tej strony... Bo jest ich dość sporo tam :lol: Rozumiem że będzie wyposażenie mikro... Tam nie widziałem co zostanie użyte do niego, wiesz już może?

(zastanawiam się nad zrobieniem czegoś, kiedyś, takiego pod coxa 0,16cm, a skrzydło żeby weszło na A4 :mrgreen: Ciekawe czy by MI wyszło, planowałem zrobienie czegoś depronowego, ale chyba jednak elektryki u mnie odpadną ;D To już tylko tak drugim nawiasem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.