Jump to content

Na ile wystarczy pakiet 2000mAh LiFe


Johny88
 Share

Recommended Posts

Pytanie jak w temacie - na ile lotów mniej-więcej wystarczy 2000mAh ? Pytam z ciekawości bo poprzednio latałem też na pakiecie 2000mAh i zrobiłem nieraz nawet 8 lotów po 10min i było ok :) Serwa mam różne ,w większości to alturn (powiedzmy, że mam serwa typu standard w liczbie 8)??

Link to comment
Share on other sites

Tyle samo co na li-polu. Co to właściwie za różnica skoro pojemność jest taka sama, a napięcia b. podobne, no pod warunkiem oczywiście że do tego samego modelu go dajesz?

Twoje pytanie jest w stylu "Czy biegając w lewo na bieżni dam radę biec dużej niż w prawo?" :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że nie ma znaczenia jaki pakiet czy lipol czy life czy nimh bo pojemnosc to pojemność, chodzi o zasilanie tylko odbiornika i serw ,model spalina top flite p-51d mustang 60 arf.

Zapytałem z ciekawości czy ma ktos pojecie ile biorą prądu serwa typu standard(mniej - wiecej) i na ile z waszego doswiadczenia taki pakiet wystarczy. Pytanie jest proste ,a obie odpowiedzi powyżej są z kosmosu...

Link to comment
Share on other sites

LiFe jest o tyle wredny, że nie można na podstawie napięcia określić stopnia jego naładowania (przy wyładowywaniu napięcie pod koniec nagle spada). Po drugie pozwala szarpnąć serwom tytle prądu ile się da (włączenie, rozruch , chwilowe zablokowanie serwa itd) dlatego nie należy pracować na parametrach granicznych serw. Pod tym względem pakiety NiMH są lepsze bo nie pozwalają na takie przeciążenia bo mają większą oporność wewnętrzną. Ale Ni MH powoli odchodzą do historii. Ile lotów wytrzyma LiFe ? - najlepiej sprawdzić to doświadczalnie licząc czas lotu (a Futaba ma taki zegar) i sprawdzając ile po danym dniu trzeba doładować mAh do pakietu i zostawiłbym sobie 50% rezerwy.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.