Skocz do zawartości

Akrobat by Zbig471


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Witam

Nie akrobat nie leży nie ruszony. Jutro będę miał pakiet 3s więc trzeba powoli go przygotowywać. Właściwie to teraz bardzo niewiele zostało, czeka mnie jeszcze nawinięcie silnika :evil:

 

akrobat13-1.jpg

 

Jak widać cała górna część zrobiłem od nowa bo była krzywa i musiałem to zrobić żeby wkleić poprawnie stateczniki bo były krzywo wklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszedł pakiet 3s. Nawinąłem już 2 fazy w silniku i tak się spociłem że musiałem wrócić do domu (jest klimatyzacja włączona). Może nie tak się zmęczyłem co w blaszanym garażu jest 'dość' ciepło.

 

Jutro go nie oblatam chyba bo zapowiadają się mocne wiatry (23-28 węzłów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po silniku :x

Przy wkładaniu osi pogiąłem rotor i nie mam silnika. Raczej nie da się tego wyprostować tak żeby nie było bicia a wibracje to byłyby niesamowite. Coś mi się wydaje że przebicie też było więc nici z lotów przynajmniej przez przyszłe 2-3tygodnie.

Czasami mnie takie myśli nachodzą żeby sprzedać wszystko RC i zająć się np Piłką nożną. W noge potrzebna jest tylko piłka i boisko (a z tym nie problem) Nie mam już cierpliwości do tego a w modelarstwie dużo jej trzeba

:evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk jak bedziesz sprzedawal to ja sie pisze na szybowiec :D:D

 

A tak na serio to mnie tez biora takie "jazdy", za 30 min usiadzesz zrezygnowany przed modelem i zaczniesz przy nim dlubac i po godzinie nie bedziesz juz pamietal calego zajscia :)

 

Wszystko da sie wyprostowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po położeniu na wadze wyszpachlowanej już drugiej kabinki (nie wyszła najrówniej) omało szczęki nie zgubiłem 21g !!!

 

Postanowiłem zrobić nową balsową, oklejoną japonką. Tak jak na fotkach waży 4g. Odrazu lepiej i lżej :D

Więc pewnie zaraz pójdę, okleje japonką i jutro pomaluje tak jak reszta góry kadłuba :mrgreen:

 

akrobat15.jpg

akrobat16.jpg

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i był oblot

Z rana wyglądam przez okno - Nie wieje ! No to biore się za model coby skończyć koło południa i skończyłem o pierwszej. Zabrałem siostrę i wychodze z domu... No nie znów zaczęło wiać :/

No ale mam to gdzieś co będzie to będzie :D

Gdy doszliśmy podłączyłem pakiet i chciałem sprawdzić jak leci w locie ślizgowym... Wyrwałem podwozie :lol:

No więc będzie start z ręki. Próba silnika, na ful gazu model z ręki wyrywa :twisted:

No więc dałem pół gazu i w górę. Adrenalinka podskoczyła maksymalnie ale leci :D. 1min i ląduję. Wszystko zgodnie z planem.

Drugi lot to samo pół gazu i leci. Tym razem pętle, beczki, ostre nawroty... Wiatr wieje dość mocno a model radzi sobie na 1/3gazu :shock: :D Sporadycznie dawałem 1/2 gazu ale na ful się nie odważyłem :)

No i znów lądowanie tym razem przeciągnąłem... Model musi lądować na silniku. Złamałem kadłub zaraz za krawędzią spływu (już posklejane, jeszcze tylko zalaminować).

 

Film jest z drugiego lotu, kręciła siostra...

 

Edit: Udało mi się przenieść film

Youtube, 17mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Elektrona co do Siostrzyczki Patryka- milusi Skarb( w końcu nie każdy ma swojego prywatnego i w dodatku chętnego kamerzystę).

Naprawdę zgrany duet, tylko wytłumacz Patryk Tej Małej kobietce , że w teren nie chodzi się w szpilkach :lol::lol: , trudniej sie wtedy przewrócić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.