Jump to content

Proxima ADW- motoszyowiec 2,6m (laserowa wycinanka)


Guest
 Share

Recommended Posts

Zgodnie z zapowiedzią w temacie T-dancera zakładam nowy temat którego założeniem jest przedstawienie budowy motoszybowca Proxima ADW, Proxima - jak każdy wie galaktyka, ADW skrót od mojej niemodelarskiej firmy i modelarskiej strony internetowej. Sam model powstał w komputerze w czasie około tygodnia, miałem zrobić model dla siebie ale chłopaki z forum.aerodesignworks.eu zapragnęli też mieć podobne więc zamówiłem kilka kilogramów balsy, węgla, sklejki 0.8mm i balsosklejki 3mm. Model przeznaczony do napędu silnikiem outunerem średnicy 28mm, silnik mocowany do silnikowej wręgi czołowej co oznacza że piasta zakładana ma być na wał silnika a nie dokręcana do wirnika. Kto zna silniki Turnigy SK czy NTM to wie o co chodzi. Z tego co pamiętam pow. nośna płata to 44,5dm2. Z klap zrezygnowałem ale nie wykluczone że zrobię kiedyś płat z klapami. Profil to SD7037, miałem na nim model i byłem zadowolony. Całość była przedstawiona w temacie T-dancera ale dla spójności tematu wrzucę fotki i rysunki jeszcze raz. Dodam że model był wycinany w firmie www.barwyreklamy.pl, jakość cięcia bardzo dobra. Do modelu przewidziałem serwa wielkości HXT900, wiele firm produkuje serwa tej wielkości więc nie będzie problemu z wymianą czy założeniem innych.

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam fotki, czasem prześwietlone ale żaden ze mnie fotograf.

 

Kolejna partia ( do jednego postu można wrzucić max 10 zdjęć więc muszę post pod postem)

Link to comment
Share on other sites

Kolejna porcja fotek, potem dołożę następne.

Skleiłem wręgę silnikową, zalałem distalem zwykłym szpary w listwach narożnych, doszlifowałem kadłub w miejscu wklejenia wręgi, wkleiłem bowdeny. Wstępnie oszlifowałem przód. Generalne szlifowanie zrobię dopiero po zrobieniu całego kadłuba wraz z kabinką. I tak musi wyschnąć Distal więc do jutra mam wolne. No chyba że zamknę górę kadłuba. Na ten moment w stanie surowym kadłub, za godzinę kolejna porcja fotek (ładuję akumulator do aparatu)

Link to comment
Share on other sites

Uklepałem dziś kawałek skrzydła.Jutro wykombinuję kieszenie na łącznik i może zamknę całkowicie jedno skrzydło. Foty w większym formacie to wiadomo gdzie. Wysłałem dziś do kolegów sześć próbnych zestawów to pewnie temat niebawem się ożywi :)

Link to comment
Share on other sites

Lotki na zawiaskach. Model w zamyśle ma być rekreacyjny. Same lotki są z gotowej listwy spływu, można je zrobić bez szczeliny na foliowym zawiasie ale ja wybieram przynajmniej dla mnie szybszą opcję z zawiaskami.

Link to comment
Share on other sites

Uklepałem jedno skrzydło. Trzeba przeszlifować i pokryć folią, Przetrenowałem na nim kolejność składania poszczególnych elementów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.