Skocz do zawartości

Proxima ADW- motoszyowiec 2,6m (laserowa wycinanka)


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią w temacie T-dancera zakładam nowy temat którego założeniem jest przedstawienie budowy motoszybowca Proxima ADW, Proxima - jak każdy wie galaktyka, ADW skrót od mojej niemodelarskiej firmy i modelarskiej strony internetowej. Sam model powstał w komputerze w czasie około tygodnia, miałem zrobić model dla siebie ale chłopaki z forum.aerodesignworks.eu zapragnęli też mieć podobne więc zamówiłem kilka kilogramów balsy, węgla, sklejki 0.8mm i balsosklejki 3mm. Model przeznaczony do napędu silnikiem outunerem średnicy 28mm, silnik mocowany do silnikowej wręgi czołowej co oznacza że piasta zakładana ma być na wał silnika a nie dokręcana do wirnika. Kto zna silniki Turnigy SK czy NTM to wie o co chodzi. Z tego co pamiętam pow. nośna płata to 44,5dm2. Z klap zrezygnowałem ale nie wykluczone że zrobię kiedyś płat z klapami. Profil to SD7037, miałem na nim model i byłem zadowolony. Całość była przedstawiona w temacie T-dancera ale dla spójności tematu wrzucę fotki i rysunki jeszcze raz. Dodam że model był wycinany w firmie www.barwyreklamy.pl, jakość cięcia bardzo dobra. Do modelu przewidziałem serwa wielkości HXT900, wiele firm produkuje serwa tej wielkości więc nie będzie problemu z wymianą czy założeniem innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wrzucam fotki, czasem prześwietlone ale żaden ze mnie fotograf.

 

Kolejna partia ( do jednego postu można wrzucić max 10 zdjęć więc muszę post pod postem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek, potem dołożę następne.

Skleiłem wręgę silnikową, zalałem distalem zwykłym szpary w listwach narożnych, doszlifowałem kadłub w miejscu wklejenia wręgi, wkleiłem bowdeny. Wstępnie oszlifowałem przód. Generalne szlifowanie zrobię dopiero po zrobieniu całego kadłuba wraz z kabinką. I tak musi wyschnąć Distal więc do jutra mam wolne. No chyba że zamknę górę kadłuba. Na ten moment w stanie surowym kadłub, za godzinę kolejna porcja fotek (ładuję akumulator do aparatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uklepałem dziś kawałek skrzydła.Jutro wykombinuję kieszenie na łącznik i może zamknę całkowicie jedno skrzydło. Foty w większym formacie to wiadomo gdzie. Wysłałem dziś do kolegów sześć próbnych zestawów to pewnie temat niebawem się ożywi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotki na zawiaskach. Model w zamyśle ma być rekreacyjny. Same lotki są z gotowej listwy spływu, można je zrobić bez szczeliny na foliowym zawiasie ale ja wybieram przynajmniej dla mnie szybszą opcję z zawiaskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.