Jump to content

Proxima ADW- motoszyowiec 2,6m (laserowa wycinanka)


SlawekADW
 Share

Recommended Posts

Zgodnie z zapowiedzią w temacie T-dancera zakładam nowy temat którego założeniem jest przedstawienie budowy motoszybowca Proxima ADW, Proxima - jak każdy wie galaktyka, ADW skrót od mojej niemodelarskiej firmy i modelarskiej strony internetowej. Sam model powstał w komputerze w czasie około tygodnia, miałem zrobić model dla siebie ale chłopaki z forum.aerodesignworks.eu zapragnęli też mieć podobne więc zamówiłem kilka kilogramów balsy, węgla, sklejki 0.8mm i balsosklejki 3mm. Model przeznaczony do napędu silnikiem outunerem średnicy 28mm, silnik mocowany do silnikowej wręgi czołowej co oznacza że piasta zakładana ma być na wał silnika a nie dokręcana do wirnika. Kto zna silniki Turnigy SK czy NTM to wie o co chodzi. Z tego co pamiętam pow. nośna płata to 44,5dm2. Z klap zrezygnowałem ale nie wykluczone że zrobię kiedyś płat z klapami. Profil to SD7037, miałem na nim model i byłem zadowolony. Całość była przedstawiona w temacie T-dancera ale dla spójności tematu wrzucę fotki i rysunki jeszcze raz. Dodam że model był wycinany w firmie www.barwyreklamy.pl, jakość cięcia bardzo dobra. Do modelu przewidziałem serwa wielkości HXT900, wiele firm produkuje serwa tej wielkości więc nie będzie problemu z wymianą czy założeniem innych.

Link to comment
Share on other sites

Kolejna porcja fotek, potem dołożę następne.

Skleiłem wręgę silnikową, zalałem distalem zwykłym szpary w listwach narożnych, doszlifowałem kadłub w miejscu wklejenia wręgi, wkleiłem bowdeny. Wstępnie oszlifowałem przód. Generalne szlifowanie zrobię dopiero po zrobieniu całego kadłuba wraz z kabinką. I tak musi wyschnąć Distal więc do jutra mam wolne. No chyba że zamknę górę kadłuba. Na ten moment w stanie surowym kadłub, za godzinę kolejna porcja fotek (ładuję akumulator do aparatu)

Link to comment
Share on other sites

Uklepałem dziś kawałek skrzydła.Jutro wykombinuję kieszenie na łącznik i może zamknę całkowicie jedno skrzydło. Foty w większym formacie to wiadomo gdzie. Wysłałem dziś do kolegów sześć próbnych zestawów to pewnie temat niebawem się ożywi :)

Link to comment
Share on other sites

Lotki na zawiaskach. Model w zamyśle ma być rekreacyjny. Same lotki są z gotowej listwy spływu, można je zrobić bez szczeliny na foliowym zawiasie ale ja wybieram przynajmniej dla mnie szybszą opcję z zawiaskami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.