Skocz do zawartości

Redox Alpha - Uwaga na przebicie ..


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wczoraj przy ostatnim ładowaniu pakietów, coś mnie dziwnie popieściło w palca .. Ładowarka była zakupiona w komplecie z zasilaczem 12V. Dotykając palcem przycisku "Start" występuje odczuwalne przebicie. Dla pewności pośliniłem palca i dotknąłem (ZEWNĘTRZNĄ STRONĄ PALCA) i wygląda to już dużo gorzej. Nie sprawdziłem jeszcze w czym tkwi problem, ale na wszelki wypadek wolę o tym napisać, by komuś nie stało się "kuku" ;) Dla wyjaśnienia, gdyby ktoś chciał sprawdzić, dotyka się zawsze zewnętrzną stroną palca lub dłoni, gdyż w razie porażenia mięśnie się zaciskają i nie mamy możliwości oderwania dłoni od źródła. Zrobię dziś małe pomiary, spodziewam się napięcia zmiennego pomiędzy przyciskiem i "zerem" w gniazdku w granicach 80 - 110V. Prąd płynący na pewno nie jest tak duży, żeby zaszkodzić, ale jak już skóra czuje to lepiej się mieć na baczności bo może się trafić gorszy egzemplarz. Zasilacz ładowarki dołączam bez trzeciego bolca, jednak mimo wszystko takie cuda nie mają prawa się dziać.

 

Pozdrawiam i przestrzegam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeżeli podłącza Pan ładowarkę bez 3 bolca to takie rzeczy maja prawo się zdarzyć, ponieważ napięcie z obudowy nie może zostać odprowadzone i bezpiecznik różnicowoprądowy nie ma jak zadziałać. Trzeba by wg mnie zobaczyć czy bezpiecznik zadziała podłączając również 3 bolec, oraz czy na nim jest jakieś napięcie względem zera.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.