Jump to content

Wykonanie modeli samolotów skala 1:24


woj-tech
 Share

Recommended Posts

Witam.

4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie szuka modelarza na zlecenie wykonania 8 sztuk modeli redukcyjnych w skali 1:24. W tej chwili jeszcze nie znam konkretnych typów ale pewnie będą związane z historią polskiego lotnictwa bo mają stanąć w Sali Tradycji. Termin wykonania to początek października. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę dać znać to podam telefon do osoby odpowiedzialnej do ustalenia szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie szuka modelarza na zlecenie wykonania 8 sztuk modeli redukcyjnych w skali 1:24. W tej chwili jeszcze nie znam konkretnych typów ale pewnie będą związane z historią polskiego lotnictwa bo mają stanąć w Sali Tradycji. Termin wykonania to początek października.

 

Czyli w gre wchodzi wykonanie od podstaw, bo o znalezieniu w miare pasujacych zestawow z plastiku, kartonu, czy innego materialu w tej skali raczej nie ma co marzyc. Wychodziloby zatem osiem modeli w ciagu trzech i pol miesiecy, a wiec liczac piatek, swiatek i niedziele 8 godzin dziennie, daje to okolo 100 godzin na model. Przy zalozeniu kompletnego braku innych zajec, takie tempo budowy modeli trzeba potrafic wytrzymac, wiec jesli to nie ma byc kompletny badziew, od razu zapomnijcie ten termin.

 

Generalnie proponuje wyjawic wiecej konkretow na temat rodzaju maszyn, Waszych wyobrazen odnosnie dokladnosci wykonania i przede wszystkim odwzorowania oraz podobnych szczegolow. Inaczej trudno cokolwiek doradzac. Wez takze pod uwage, ze okreslenie "redukcyjny" narzuca juz pewne rygory wykonania, a przez to odpowiednio wysoki stopien trudnosci, zwiekszajac tym samym potrzebny naklad czasu.

 

Zeby nie bylo, ze tylko marudze - znam jednego, ktory pod wzgledem szybkosci wykonania modeli ewentualnie bylby w stanie sprostac temu zadaniu, ale nie jestem pewien, czy takze w warunkach budowy od podstaw. Pochodzi z Warszawy, a wiec prawie po sasiedzku. Oto jego blog:

http://sztarbala.com/

 

Zapytac mozecie juz sami, przekazujac mu ode mnie serdeczne pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

nooo, nie on jeden jest na świecie ;) .. poza tym można pracę podzielić na kilka osób i wtedy łatwiej...materiał określony? karton, plastik ? no i ponowie pytanie, jakie typy to mają być, bo może być taka sytuacja że np. z kartonu da się coś przeskalować.. a tam jednak jest dużo większy wybór.. a w samej 1:24 np. można z "gotowców" machnąć P 11 Wacława Króla i Spitfire Mk. V w malowaniu "Kaczora Donalda" http://www.sklep.jsc.pl/?d=produkt&id=136 http://www.sklep.jsc.pl/?d=produkt&id=140

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odzew. Na dniach może będę wiedział więcej szczegółów i podam konkretne modele. Wtedy faktycznie może znalazł by się chętny na wykonanie pojedynczego modelu i rozłożyło to by się na pracę zbiorową. Sądzę że aż takiej jakości jak robi Ryszard nikt nie będzie wymagał i można trochę pójść na łatwiznę, ale robiąc to od podstaw to trochę czasu potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

nooo, nie on jeden jest na świecie

 

Zgadza sie. Tyle, ze Kamil pracuje szybko i z tego, co wiem, buduje modele takze na zlecenie. Posiada zatem wystarczajaca porcje rutyny, by sie uporac z takim projektem lub chocby jego czescia. Takich ludzi nie znajdziesz zbyt wielu.

 

Niezaleznie od powyzszego osmiele sie stwierdzic, ze dla czynnego zawodowo modelarza nawet w miare porzadne (ja juz nawet nie pisze o zachowaniu wszystkich kryteriow redukcji) zbudowanie od podstaw jednego modelu w skali 1:24 w ciagu 3,5 miesiecy jest sporym wyzwaniem.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.