Skocz do zawartości

Bardzo poważny problem z reglem.


GEX999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od wtorku prześladuje mnie pewien okropny problem. Podczas latania na hali silnik (Dualsky XM 2812-33 RTR) zaczął zmniejszać swoje obroty po 3,5 min. locie, podczas gdy normalnie czas ten powinien wynosić ponad 5 lub 6 min. Później podczas zawisu również zaczął tracić moc, a kiedy ja zwiększałem wartość drążkiem gazu, nie zareagował od razu, tylko po jakimś czasie (nie gwałtownie). Dzisiaj latałem moją halówką na zewnątrz i po pewnym czasie (niecałej minucie lotu), silnik znowu zaczął zmniejszać obroty (dość gwałtownie). Później wykonałem testy na ziemi i dopiero tutaj zaczęły dziać się prawdziwe cuda. Normalnie, podczas uruchomiania regla z wychylonym drążkiem gazu, sytuacja zwykle objawia się szybkimi piknięciami (czasami powolnymi, gdy drążek jest wychylony bardzo mało), ale tym razem dopiero po "zalogowaniu" i próbie zwiększania obrotów, pojawiły się te powolne piknięcia. Następnie uruchomiłem silnik i zdarzało się, że momentami przerywał. Można było zauważyć też lekkie problemy z "rozruchem". Zdarzało się także, że silnik zmniejszał swoje obroty powoli i nagle zwiększał (także powoli) lub gasł nagle, pikał i włączał się gwałtownie. Kiedy dodawałem gazu, do ok. 50% wychylenia drążka, było ok., a później od 50-100% obroty były stałe. Wszystko wskazywałoby na uszkodzenie regla, ale zdarzyło się też, że serwa gwałtownie szarpnęły (prawdopodobnie doszło do ponownego uruchomienia odbiornika). Podczas ostatniego testu (3 min. prawie na maks. obrotach), silnik z reglem był mega gorący, co normalnie nigdy się nie działo!!! Co jest grane??? Dodam jeszcze, że szarpnęły chyba wszystkie serwa, nawet serwo od lotek, które jest podłączone do stabilizatora +6V (nie do BEC'a).

Bardzo proszę o szybką pomoc,

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem silnik do innego regla i było ok. Dzisiaj spróbuję jeszcze, tak jak mówił Tomek, odpiąć, a właściwie w moim przypadku odlutować co się da i zobaczyć, a na końcu być może podłączę wspomniany inny regiel do odbiornika z halówki. Na tą chwilę jestem w 90% pewien, że regulator zgłupiał, co wydaje mi się bardzo dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nowy :).

Zastanawiam się jeszcze czy lepiej ten: http://www.perfectho...ale.html?id=659 czy ten: http://www.arthobby....=8&prod_id=1515 ? Chciałbym kupić coś naprawdę rewelacyjnego, najlepiej w cenie poniżej 110 zł, a jak dotąd, nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z ww. reglami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.